Milovníci kompaktního hatchbacku od Volkswagenu se mají opět na co těšit. Nové Polo, stojící na platformě MQB, bude mít co nevidět svou premiéru. Mezigeneračně nám naroste a také posílí. Co ještě zajímavého o novince víme?

Nová modelová generace druhého nejoblíbenějšího modelu od značky Volkswagen se představí na statické prezentaci již 16. června v Berlíně. Pokud tedy patříte ke skalním fandům, zvýrazněte si toto datum ve svém kalendáři. Právě v tento den totiž budou k dostání daleko zajímavější informace a kompletní design vozu, než jaké jsme dostali během prvního promovidea na tento vůz, ve kterém se představoval ještě stále celý zakrytý.

Co se designu týče, tak již nyní je jasné, že automobil bude navazovat na designový trend celé značky Volkswagen, kterým se nyní řídí. Velikostí i tvary se bude automobil přibližovat především svému většímu bratru Golfu, se kterým by měl sdílet i velice podobnou výbavu. Lze očekávat nabídku digitálního přístrojového štítu, plně diodových svítilen a větší obrazovku multimediálního systému. V nabídce by měly být k dispozici také adaptivní tlumiče.

Automobil se dočká také mezigeneračního přifouknutí. Na délku vyrostena 4,053 mm a rozvor bude mít 2, 564 mm, což je stejná hodnota jako je u koncernové sestry Ibizy. Není to náhoda, s tímto modelem totiž nové Polo sdílí stejnou platformu a to MQB A0 a také motorovou paletu. Zákazník bude mít na výběr ze tří různých variant, tříválce 1,0 TSI, čtyřválce 1,5 TSI Evo a k tomu různé varianty 1,6 TDI. K dispozici by měl být také nový přeplňovaný tříválec TGI schopný spalovat i CNG. Pro milovníky rychlosti bude samozřejmě připravena varianta GTI, která se díky upsingu dočká výkonu 147 kW, a to díky čtyřválci 2,0 TSI.