Není to ani pár dní, co jsme vás informovali o novém Polu, které bude mít premiéru již za dva dny. Automobilka samozřejmě chce utajit podobu automobilu do poslední možné chvíle, ovšem chce také nalákat a to nyní udělala novou sérii snímků, které nám představují několik základních linií automobilu.

Automobil se nám představí na statické prezentaci již za dva dny, tedy 16. června v Berlíně. Automobil bude zástupcem kompaktního hatchbacku, který bude stát na modulární platformě MQB AO, což je po Ibize druhý model od Volkswagenu, který využívá této novinky. Při prvním pohledu na automobil zcela jistě zaujme diodová lamela, která je velmi výrazná, a ostře přechází do masky chladiče. Kapota vozu je taktéž velmi výrazně tvarovaná a prohnutá a svým tvarem evokuje strukturu mušle, což je prvek, který se představil již u Arteonu. Zaujal nás také přechod předních světlometů na blatník, který je řešen velice ostře a dynamicky. Jak je již u vozů Volkswagen zvykem, přítomna je vodorovná linka na boku vozu, které se táhne až k zadním světlometům.

Přesuneme-li se k zadní části vozu, pak budeme muset chvilku hledat nějaké změny. Výraznější změnou jsou jen světlomety, které se shora dolů zužují a mají velice výraznou grafiku. Ta navíc prozrazuje, že i zde byl částečně použit diodový systém.

Kde se ovšem odehrály změny výrazné je celková velikost automobilu. Předchozí generace Pola měla 3972 milimetrů na délku, novinka má však 4053 milimetrů. Automobil se však zvětšil i do šířky, a to z 1682 milimetrů na 1751 milimetrů. O něco větší je také rozvor náprav, a také se změnila výška vozu, která je o něco menší.

Podívejte se na nový teaser k vozu, který vám sice moc nenapoví jak automobil vypadá, ale vypadá to, že je s ním spousta legrace!