Zlato je v automobilovém průmyslu sice nezvyklým materiálem, vzhledem k ceně a vlastnostem, ovšem nejlepší vozy se část pyšní jeho použitím. Obvykle se jedná čistě o limitované edice putující k zámožným sběratelům, ale i tak je příjemné pozorovat, jak tento vzácný kov zdobí populární modely vozů

Zlato se využívá hned několika způsoby a to buď nanesením na povrch v aerosolu, smíchání práškového zlata do laku nebo pozlacením zlatými plíšky. První možnost je nejlevnější a lze již za nízké částky vůz obarvit tou pravou barvou, ovšem nejkvalitnější variantu skýtá vytvoření hotového laku se zlatem.

Zlatá barva pro každého

Zlato si na svém voze může užít kdokoliv, nemusí se jednat o pravé zlato. Technologie přípravy laků lze přizpůsobit zlatému odstínu. Méně majetným uživatelům se nabízí také možnost pořízení autofólie ve zlatém odstínu, ovšem prestiž ztrácí na svém účinku, když majitel sám ví, že se nejedná o pravé zlato.

Jsou vozy, které jsou pro zlatou barvu jako stvořené, ovšem na druhou stranu zase vozy, kterým zlatý odstín velmi nesluší. My si dnes představíme vozy, u kterých se nápad ujal velmi pozitivně, ale i vozy, kde se tato barva nehodí.

Lamborghini Aventador – ANO

Překrásný vůz, který vypadá ve zlaté barvě jako luxusní přívěšek na kolech. Provedení ve zlaté barvě dodá vozu výjimečné kouzlo.

lamborghini-aventador-wrapped-in-gold-chrome-video-72843_1

Mercedes G-Class – NE

Obléci terénní vůz do zlatého hábitu, to lze označit jako vrchol nevkusu. Vůz působí ve zlatě velmi nepřirozeně a většina lidí by si ho raději přestavila v méně honosném provedení.

Screenshot-2014-03-25-at-16.31.38-690x436

Bugatti Veyron – ANO

Pořídit předraženému vozu zlaté provedení je jen investicí, která se v celé pořizovací ceně vozu snadno ztratí. Veyron vypadá ve zlatém provedení jako luxusní brouk, který se pyšní blyštivými krovkami. Zde je zlaté provedení trefou do černého.

bugatti-veyron-all-gold-wallpaper-4lbuwpvi

Volkswagen CC – ANO

Volkswagen CC je vozem, kterému sluší každá barva. Svým tvarem a celkovou konstitucí je předurčen k tomu, aby hrdě zdobil garáže svých majitelů a pokud se někdo rozhodne mu dát zlatou barvu, udělá jen dobře.

Bez názvu

BMW M5 – NE

BMW M5 je v Evropě velmi rozšířený vůz vyšší třídy, ovšem zlatá mu velmi nesluší. Vůz se zlatem odliší od ostatních, ale na pěkném vzhledu mu to rozhodně nepřidá, zde tedy zlato neuspělo.

sm_users_img-264257

Bentley Continental GT – NE

Snobsky vyhlížející vzhled vozu sám o sobě překypuje prestiží, zlatá barva ovšem na této prestiži ubírá. Ačkoliv je zlatá vhodná pro drahé vozy, tento model zlatem oslnit nedokáže. Nebo se mýlíme?

Bentley-Continental-GT-V8-Gold-2014

Nissan GT-R – ANO

Když už tento vůz vyráží do ulic, tak obvykle proto, aby mohl svými parametry provokovat méně výkonná vozidla. Přiznejme si to, nic nedokáže pobouřit více než závodní vůz ve zlatém provedení. Konkrétně tento model patří Usianu Boltovi.

usain-bolt-gold-nissan-2