Letos v zimě se uskuteční velice atraktivní dražba v aukční síni Barret-Jackson. Bude se zde totiž dražit velice ojedinělý Shelby GT350 z roku 1965, který se stal vzorovým vozem pro modely roku 1966.

Rok 1965 představoval vůbec první rok, kdy si milovníci rychlých vozů mohli pořídit atraktivní Shelby GT350, který představoval vůbec prvního zástupce dlouhé řady ostrých mustangů. V prvním roce bylo vyrobeno hned 562 exemplářů, které byly osazeny vidlicovým osmiválcem s výkonem 225 KW. Pro rok 1966 byly u vozu naplánované některé estetické změny, které byly nejdříve vyzkoušeny na pěti modelech z roku 1965. A právě námi sledovaný model SFM62001 byl vůbec prvním.

Změny přinesly například okénko za B sloupkem či funkční otvory pro nasávání vzduchu v oblasti zadních kol, které měly za úkol chladit brzdy automobilu. Přibyly také stabilizátory, které zlepšovaly jízdní vlastnosti celého automobilu.

Nabízený vůz byl prvním a hlavním testovacím automobilem ve vývojovém programu Shelby GT350 z roku 1966. Zároveň se také jednalo o automobil, který sloužil k reprezentativním účelům, objevoval se v propagačních materiálech a také putoval po jednotlivých výstavách a exhibicích.

Unikátností tohoto modelu je například střecha potažená modrým vinylem, který byl použit pouze u tohoto modelu. Jednalo se o testovací variantu, která se ovšem nakonec nedostala do přímé výroby. Co je ovšem u tohoto modelu standardní je atmosferický vidlicový osmiválec, kterým disponovali i modely z roku 1965. Jeho objem činí 4,7 litru a je párován s čtyřstupňovou manuální převodovkou.

Tento prototyp změnil hned několikrát majitele, a dokonce přišel i svou jedinečnou vinylovou střechu. Ovšem v roce 2011 se dočkal kompletní renovace, která z něj opět udělala fešáka a dostala jej zpět na výsluní. Pokud byste měli zájem, bude k dispozici.