O tom, že se v posledních letech s vozy SUV doslova roztrhl pytel, není sporu. SUV se oproti očekávání nestaly vozy pro obyvatele zapadlých vesnic a nepřístupných míst. Právě naopak, svou popularitu si vydobyli ve městech, kde se jich prohání nejvíce.


To samozřejmě zaznamenávají i automobilky, a proto se snaží neustále modernizovat a navyšovat své SUV modely a více také přicházejí s úplně novými modely. Pozadu nezůstala ani japonská automobilka Nissan, která ohlásila nový model X-Trailu. Říkáte si, že je X-Trail spíše outdórově laděn? Nemýlíte se. Starší modely tohoto vozu byly vždy považovány i za užitkové vozy, které se nelekly žádného terénu. S tím je ale konec. Nový X-Trail bude mnohem více přiblížen standardním městským SUV, které si s terénem zrovna netykají.

2
Tento krok, jakéhosi poměštění vozu, udělala společnost právě z důvodu navýšení jeho prodejů. Zaměřit se pak hodlá zejména na ten evropský, kde si plánuje navýšení až 100%. V minulých letech bylo totiž v Evropě a Rusku prodáno okolo 30 000 kusů tohoto vozu. Současné plány jsou však 80 000 za jeden rok.

3
Nový X-Trail bude předokolka, nabízena zřejmě pouze s jedinou motorovou variací a to turbodieselem 1.6 dCi a výkonem 96 kW a točivým momentem 240 N.m. X-Trail bude určeny především pro ruský trh, kde si i v minulosti stál velmi dobře. Další cílové evropské země jsou Itálie, Francie, Anglie a Německo. Evropu by měla zásobovat továrna v Japonsku. Ruský trh by měly zajistit lokální továrny.

4
Podle našeho názoru je to poměrně škoda. X-Trail platil vždy za skvělého průzkumníka, a nám je jeho transformace v uhlazeného tanečníka, poměrně líto. Ale prodej je prodej. A třeba si v Japonsku uvědomí, co provedli a s další modelovou řadou dají vše do pořádku.

5