Příznivci rychlých aut a vůně benzínu milují Goodwood. Na tomto festivalu rychlosti jsou představovány nejrůznější speciály, rarity a novinky, které si automobilky přichystaly pro své fanoušky. Minulý rok zazářil i Jaguár, který do Goodwodu přivezl F-Type Projekt 7.

Tento vůz měl být připomínkou starých dobrých závodních časů v trochu modernějším kabátě. Zelený lak automobilu, o 114 milimetrů nižší přední sklo, bílé polepy, tmavá kola, karbonové díly a kárované kožené čalounění mělo připomínat bohatou závodní historii Jaguáru, hlavně pak sedminásobné vítězství v Le Mans.

2

Mnoho návštěvníků tehdy muselo zatlačit slzu a povzdechnout si, protože věděli, že tento úchvatný speciál nikdy nebudou mít. Avšak nyní, o rok později přišla změna. Jaguár do světa vyhlásil limitovanou produkci tohoto vozu a to v počtu 250 kusů. Všichni se tak můžeme těšit na vypuštění této smečky, kdy každého z jejích členů bude pohánět kompresorem přeplňovaný V8 5,0 l s výkonem 575 koní a točivým momentem 680 N.m.

3

 

Díky tomu bude tato šelma schopna vyvinou stokilometrovou rychlost za 3,9 vteřiny a maximální rychlost bude 300 kilometrů v hodině.

4
Tuto nespoutanou sílu budou krotit karbonkeramické brzdy CCM s kotouči o průměru 398 mm. Pokud se posádce z rychlosti přehřeje hlava, bude si jí moci zchladit díky stahovací střeše, která se bude ukládat do kufru. Vůz bude celkově sportovněji laděn než model, z něhož vychází. Tento Jaguár obdrží karbonový bodykit, výkonnější pružiny a tlumiče a silnější stabilizátory.

5
O ceně vozu se samozřejmě nemluví, ví se však jen, že zájemci svá auta obdrží přibližně za rok. Objednávat je mohou v barvách Ultra Blue, Italiant Racing Red, British Racing Green s bílými polepy, Ultimate Black a Glacier White s šedými polepy. Avšak tradice jasně velí, pro jakou barvu se většina majitelů rozhodne.