Německá automobilka Audi pomalu, ale jistě začíná odhalovat svůj nový vůz, který by měl předčit i Audi A8. Tento model se tak stane vlajkovou lodí celé společnosti a bude představovat vrchol celého vývoje automobilky. Model by podle slov jeho konstruktérů měl dělat konkurenci vozu Porsche Panamera, což dokazuje, že se bude jednat o opravdu velký a luxusní automobil. Jeho první náznaky si budeme moci prohlédnout již na autosalónu v Los Angeles, kde je naplánované odhalení konceptu, ze kterého bude tento vůz vycházet. Koncept bude nést označení A9, ale jestli se takto bude jmenovat i sériově vyráběný model je tajemstvím.

Audi

Automobilka všechny nadšence nyní pořádně navnadila díky zveřejněnému snímku, ze kterého toho sice moc nepřečteme, ale o to více je to snímek vzrušující. Rozpoznatelná je jen silueta automobilu, která vykazuje silně sportovní rysy. To také potvrdil šéfdesignér Audi Marc Lichte, který řekl, že se všechny nové vozy Audi budou nést silně sportovní tvary.

Jeho hlavním úkolem je nyní odlišit od sebe jednotlivé modely značky tak, aby si nebyly tolik podobné jako dnes. Zároveň však dodává, že tvary automobilů Audi budou na první pohled rozpoznatelné. Tento nový vzhledový koncept tedy jako první ponese ona zmíněná A9. Silueta vozu napovídá, že by se mělo jednat nejspíše o sportovní liftback, čímž by se vůz dostal nad A5 a A7.

Model bude vycházet z platformy MLB, na které stojí například i současná A8, to znamená, že se bude jednat o poměrně velký vůz. Nový koncept by nám však měl prozradit více. Například i možný vzhled interiéru nových vozů Audi, ve kterých by měly být klasické analogové budíky nahrazeny digitálními displeji.

To znamená, že bychom se měli na autosalón v LA opravdu těšit. Startuje již 18. listopadu, a je na něm ohlášeno 25 světových premiér.