Mitsubishi Evolution bylo vždy naprostým symbolem rychlosti a kvality. Toto legendární jméno se opět vrací a opět ve sportovním. Základní koncept je však dosti rozdílný.

Pokud řekneme jméno Evolution, asi každému se vybaví modré Evo se zlatými liťáky, které ničilo jednoho soupeře za druhým. Jednalo se o sportovní označení Lanceru, které se navždy zapsalo do historie světové rallye. Deset generací tohoto vozu bylo vyrobeno, více však ani jedena. Mnoho fanoušků to dodnes dost bolí, ovšem Mitsubishi připravuje nový model, který ponese pojmenování Evolution. Jedná se však o trochu jiný sportovní zážitek.

Automobilka již delší dobu strašila s tím, že její novinka bude crossoverem, což si mnoho fanoušků vůbec nechtělo připustit.Letošní autosalon v Tokiu bude hostit premiéru konceptu, který ponese název e-Evolution.

Vše bylo potvrzeno prvním snímkem, který ukazuje záď automobilu. Vše vypadá velmi sportovně a ostře a kupé automobil se zádí prudce se svažující k zemi ve stylu BMW X6 vypadá skutečně velmi dobře. Název automobilu evokuje použití e-technologií. Bude se tedy jednat o elektrické SUV, ve kterém zcela rozhodně benzínový dvoulitr nehledejte.

Momentálně není vůbec jasné, zda bude model i v sériové výrobě. Jedná se především o ukázku schopností automobilky na poli elektroniky a umělé inteligence vozu. Oficiální premiéra vozu bude 25. října. Tak buďte naladěni a hlavně ne rozladěni.