Mnoho motoristických fandů se opravdu dlouho dohadovalo nad tím, zda Toyota připravuje nástupce vozu GT86. Nyní však může být tento diskuzní kroužek zrušen, protože Toyota nového nástupce skutečně potvrdila.
Vozem GT86 se Toyota navrátila k výrobě sportovních kupé, kterým se také říkalo Hachi-Roku, tedy japonsky osmdesát šest. Toto označení nesla již veleslavná Corolla AE86, před třemi dekádami, která se dodnes používá při závodech v driftu. Velký rozdíl mezi těmito dvěma vozy je však ten, že Corolla byla vyráběna opravu ve velkém, kdežto toto malé kupátko s označením GT, vyráběla Toyota ve spolupráci se Subaru a s ním nyní zvažuje i práci na nástupci tohoto GT, jen v omezených sériích.

03_534f0a478dff3

O tom jak vlastně bude nástupce GT vypadat zatím všichni jen spekulují. Jasné je ovšem to, že si ani Toyota nemůže dovolit vyrábět model jen v několika stovkách kusů. Proto připadá v úvahu například ostrý boxer nebo hybrid s pohonem všech čtyř kol. Automobilka si též navíc musí velmi dobře uvědomovat, co znamenají dvoudvéřové sporťáky, které jsou cenově dostupné, pro její image. A mnoho lidí i ze samotného vedení Toyoty přiznalo, že ukončení výroba takzvaných zábavných vozů bylo opravdu velkou chybou. A ztráta některých modelů společnosti její image dost pošramotila.

01_534f0a47405d4

Ředitel Toyoty také prozradil, že si na nový vůz budeme ještě nějaký ten rok počkat. Vůz totiž musí projít standardním životním cyklem, který teprve prověří, zda má vůz na to, aby vrátil Toyotě pověst výrobce automobilů pro muže, co si na silnici rádi hrají a nechávají se strhnout adrenalinem vyvolaným skvělou jízdou. A ten by nová Hachi-Roku vyvolávat měla!