Značka Citroën DS se již od svého vzniku pyšnila tím nejlepším, co ze sebe tato francouzská automobilka umí vydat. Jedná se o prémiové vozy s tím nejlepším designem, technickým vybavením i jízdními vlastnostmi, kterých se můžete od Citroënu dočkat. S blížícím se autosalónem v Paříži chystá automobilka odhalit svůj koncept Citroën Divine DS, který by měl být jakýmsi oknem do budoucnosti celého stylistického směru této značky.

Jelikož je o toto francouzské luxusní zboží ve světě opravdu velký zájem, rozhodli se designéři zvýšit kredit celé značky DS a vytvořit nový, a ještě více, exklusivnější styl, ve kterém se značka ponese. Nový Divine DS má s předchozími vozy značky DS společné zakomponování předních světlometů do masky chladiče. Zbytek celého vozu se však od svých předchůdců velmi výrazně liší a společné prvky bychom zde hledali jen těžko.

2

Celý design vozu stojí na velmi jednoduchých geometrických tvarech, které spolu dohromady vytvářejí velmi specifický design s ostrými prolisy a liniemi, které v případě hatchbacku doplňuje oblá záď s výraznými svítilnami. Velmi zajímavé je panoramatické střešní okno, s károvými výztuhami a absence zadního okna. To nahrazuje kamera umístěná na zádi vozu, která promítá obraz na display do kabiny vozu, která ztělesňuje pojem futura. Celá je totiž zkombinována z karbonu, který zde byl použit ve velkém, doplněným o hedvábí, kůži a bižuterií Swarovski.

4

Co se týče technických parametrů vozu, tak ty prozatím nejsou vůbec známy. Hovoří se však o předokolce s výkonem 160 kW. Je tedy jasné, že vůz bude na silnicích patřit mezi ty rychlejší vozy, pokud se tedy na silnice vůbec někdy podívá. Důležité je, aby si našel své cílové zákazníky, kteří budou ochotni investovat jistě nemalou sumu, do tak velkého luxusu a komfortu.3