Jízda autem je krásný zážitek, ale teprve když je řidič krytý kvalitním pojištěním, tak může při jízdě okusit skutečný pocit jistoty a bezpečí. Povinné ručení zná většina z nás, pokud máme motorové vozidlo, tak je dokonce povinností. Opravdu je ale nutné za něj platit mnoho peněz? Snad každý má velké výdaje za domácnost, za osobní spotřebu, ale také za cestování. To je dostatečný důvod k tomu, abychom se nezatěžovali dalším zbytečným výdajem, jakým je drahé povinné ručení.

Dříve byl trh se službami pojištění velmi strohý a tak se nebáli jeho poskytovatelé nasadit vysoké ceny. Dnes je však doba jiná, trh je velmi pestrý a tak je zbytečné utrácet peníze za něco, co poskytují ostatní mnohem levněji.
Prvotní myšlenkou zcela zajisté je, jak si z takového množství poskytovatelů vybrat toho pravého? Není nutné je mezi sebou složitě porovnávat, existuje pro povinné ručení kalkulačka, která dokáže rychle spočítat cenu pojištění. Není pak žádnou raritou, když zjistíte, že platíte i dvojnásobek toho, co stojí stejná služba u konkurence. Sjednání povinného ručení u levnějšího poskytovatele lze uskutečnit online, je to nejen rychlejší, ale každý u toho dosáhne i zajímavého bonusu.

Častou fámou je skutečnost, že levnější pojištění bude méně kvalitní. Poskytovatelé povětšinou klamou své zákazníky představou, že tomu tak je, ve skutečnosti jen platíte více peněz, které byste mohli s levnějším poskytovatelem investovat do své zábavy. Jen si představte, že byste mohli díky levnějšímu povinnému ručení vyrazit na dovolenou, koupit si hezké oblečení nebo udělat radost svým dětem.

bg_intro-2

Jak spočítat a sjednat pojištění

Pro nejrychlejší porovnání i sjednání slouží internetový portál www.epojisteni.cz, který je přímo na povinné ručení zaměřený. Začátkem by pro každého měla být kalkulačka, právě ona vám ukáže důvody, proč nestačíte s financemi. Kromě povinného ručení to pak může být i telefonní tarif a různá pojištění, které vás zatěžují po finanční stránce. Po výpočtu většina lidí zjistí, že může mít každý měsíc mnohem větší příjem do rodinného rozpočtu. Zkusit si to může každý, zdarma a zcela nezávazně. Vypočítání levnějších služeb vám nyní zabere několik vteřin, ale následně to mohou být desítky tisíc korun, které nepůjdou předraženým finančním institucím, ale do vaší kapsy.