Není to úplně obvyklé, že by se motocykl posílal přepravní společností, ale možná jste se zrovna vy dostali do situace, kdy tuto službu potřebujete. Jak ho zabalit a kdo ho vůbec převeze?

Potřebujete prodat motocykl a přemýšlíte, jak ho přepravíte, pokud se o něj přihlásí někdo z druhého konce republiky? Samozřejmě by si pro něj mohl přijet, ale při dnešních cenách pohonných hmot se to příliš nevyplatí. Přeprava motocyklu přepravní společností bude pravděpodobně levnější.

Kdo přepraví tuto nadměrnou zásilku?

Většina dopravců nemá problém s tím, když potřebujete poslat boty nebo třeba mixér. Na motocykl se ale už moc netváří. Co s tím? FOFR, česká přepravní společnost, se přesně na tyto případy specializuje. Máte-li nadměrnou zásilku, ozvěte se jim, určitě vám pomohou. A s motocyklem tomu není jinak. Na svém webu mají dokonce návod, jak motocykl připravit.

Jak takový motocykl zabalit?

Každý motocykl má či měl svůj originální obal. Jestliže ho máte, je vyhráno. Rozhodně ho ale nepotřebujete. Stačí si připravit strečovou fólii, lepicí pásku, pevné dostatečně velké kartony a nějakou pevnou desku, třeba dřevěnou.

Pro balení motocyklu není nutné odmontovávat řídítka či kola. Nechte ho normálně složený v původním stavu, pouze vypusťte provozní kapaliny.

Ideální je postavit motocykl na dřevěnou desku, která bude zaručovat stabilitu, obalit ho bublinkovou fólií a zpevnit podkladovými kartony. Ty ve finále zafixujte strečovou fólií či lepicí páskou.

Dodržíte-li výše uvedený postup, přeprava motocyklu proběhne bez problémů a motocykl dorazí v původním stavu.

Jak přepravu objednat?

Přeprava motocyklu, ale obecně přeprava nadrozměrných, nadměrných nákladů nebo zásilek se dá u společnosti FOFR dohodnout e-mailem či telefonicky. Dáte vědět, kam si má dopravce pro zásilku přijet a kam ji má odvézt. Není na tom opravdu nic složitého.