Velké elektrické SUV, autonomní městský osobák či novinka od Mercedesu. To je krátký výčet toho, co všechno nás čeká na autosalonu v Šanghaji.

Šanghajský salon

Šanghajský autosalon je v dnešní době stále důležitější automobilovou výstavou. Letošního ročníku se dočkáme v termínu od 16. dubna do 25. dubna, kdy se představí celá řada novinek.

Infinity představí svůj sedan budoucnosti v podobě konceptu Infiniti QS Inpiration. Ten bude mít minimalistický interiér zabalený do futuristické karoserie, jejíž design navíc značí budoucí podobu modelů automobilky. Přítomen bude také Lexus, které ukáže neobvyklý model LM. Ten totiž bude luxusním minivanem a tedy typem vozu, na který nejsme od tohoto výrobce rozhodně zvyklí.

V šanghaji by se měl představit také mercedes se svým konceptem modelu GLB. Tím bude kompaktní SU, které by se mělo ve své sériové podobě představit již na podzim ve Frankfurtu. Mezi další evropské výrobce patří například Volkswagen s novinkou I.D. Roomz, tedy další člen rozrůstající se rodiny elektromobilů. Zatím by se mělo jednat pouze o studii, ale počítá se také se sériovou výrobou. Mělo by se jednat o velké SUV, které se na čínském trhu začne prodávat od roku 2021.

Krom toho Volkswagen představí další dva SUV modely a to VS5, připomínající Škodu Kamiq a kompaktní VA3, která bude využívat techniku dnešní Jetty nabízené čínským zákazníkům. Konkurence v podobě Geely bude též přítomna a bude ukazovat své GE11, tedy elektrický sedan a také SUV Yingyue.