Automobilka Volkswagen momentálně velmi výrazně rozšiřuje svou nabídku SUV modelů. Již brzy se dočkáme nového Tiguanu Allspace a také se na našem trhu objeví novinka T-Roc. Automobilka však nezanevřela na své vůbec první SUV a to model Touareg. Ten se nyní dočká své třetí generace, jejíž fotografie nyní unikly na internet.

Snímky nám potvrzují, že automobil vychází z konceptu T-Prime GTE, jehož silueta je prakticky zachována a podobně je na tom i maska chladiče automobilu. Ta je ovšem na snímcích zamaskována, ovšem její řešení se bude v mnohém podobat modelu Arteon, který je nabízen na americkém trhu.

„Pro Touareg je to velký skok. Má vlastnosti, které pro Volkswagen označujeme za prémiové – je mladý, konektivní a cool. To byly naše hlavní myšlenky,“ prohlásil dříve o novém Touaregu Elmar-Marius Licharz, vedoucí Volkswagenu v oblasti středních a velkých automobilů.

Základ automobilu představuje platforma MLB Evo, kterou nalezneme i u modelů Audi Q7 a Porsche Cayene. Koncern tak stále zůstává věrný trendu sdílení stejné techniky u těchto tří modelů. A pro Nový Touareg to bude znamenat především snížení hmotnosti, díky štědrému využití hliníku v platformě.

Novinka si svou premiéru odbude v únoru příštího roku a výstavní premiéra se poté uskuteční na autosalonu v Ženevě a to v březnu příštího roku. Samotný trh pak uvítá Touareg poměrně brzy a to hned začátkem léta.

Krom něj si pro nás Volkswagen chystá také další SUV novinky jako například malý crossover T-Cross a spekuluje se i větším modelu než je Touareg. Ukázat by se měl nejspíše i elektrický crossover a vyloučeno není ani kupé odvozené od Tiguanu.