O plánovaném hatchbacku od Infinity s označením Q30 jsme již slyšeli. Infinity si na letošní Ženevu připravilo také zcela nový crossover, který bude právě od modelu Q30 odvozen. Měl by konkurovat například Mercedes-Benzu GLA, což nebude mít vůbec snadné.

Tato novinka se nám nyní ukázala na prvních snímcích, které zveřejnila samotná automobilka. Na první pohled zaujmou trojúhelníková koncová světla, nebo výrazné koncovky výfuku. Při komplexnějším pohledu je jasné, že tvary automobilu budou odkazovat také na větší SUV od Infiniti.

getthumbnail

Informací o tomto modelu však máme minimu. Luxusní odnož Nissanu úzkostlivě dbá, aby neuniklo ani slůvko týkající se vozů, které vyrábí. Víme však, že vůz by měl kombinovat elegantní křivky vozů kupé s drsným vzhledem terénních automobilů. Auto by mělo sloužit jako vizitka vašeho životních stylu ve městě, avšak o víkendu se z něj stane pomocník, který vám pomůže načerpat energii na venkově a v přírodě.

Infiniti-QX30-2015

Ze zpráv, které automobilka pravidelně vydává, se dá rozšifrovat, že automobil bude využívat platformu MFA od Mercedesu, a to v rámci spolupráce aliancí Renaultu a Nissanu a Koncernem Daimler. Stejná platforma bude použita i v chystaném hatchbacku Q30. Platforma však nebude to jediné, co Mercedes tomuto vozu poskytne. Pod kapotou QX30 by se měl také ukrývat motor od této německé automobilky.

2016-Infiniti-QX30

Výroba vozu bude probíhat stejně jako u Q30 v anglickém Sunderlandu. Výroba hatchbacku by měla být zahájena v polovině letošního roku, crossover bude následovat krátce poté. Dohromady by mělo z továrních hal vyjet až 60 000 exemplářů hatchbacku Q30 a QX30 ročně.

2015-Infiniti-QX30-interior