S rozvojem automobilismu stoupá i potřeba náhradních dílů. Jedním ze široké palety sortimentu, bez kterého se žádný automobil neobejde, jsou automobilová těsnění. Zejména autoopravárenské dílny, ale i mnozí kutilové, kteří se o svého miláčka starají sami, oceňují kvalitní výrobky společnosti Kalina industries s.r.o. se sídlem ve Zlíně-Lužkovicích.

Firma má k dispozici nejmodernější technologie včetně stroje firmy Flow na řezání vodním paprskem. Tento způsob umožňuje řezat nejrůznější materiály a vyrábět dokonale přesná automobilová a průmyslová těsnění.

_motocykly

Vodní paprsek není jediným zařízením, kterým je pracoviště firmy Kalina vybaveno. Materiál se opracovává pomocí sekacích automatů,vyřezávacích plotrů, rychloběžných lisovacích linek nebo elektroerozivním vyřezáváním. Vše je soustředěno na jedno místo, včetně zkušených zaměstnanců, takže všechny požadavky zákazníků jsou vyřizovány v krátkých lhůtách a levně. Firma má rovněž důkladně propracovaný systém kontroly jakosti, což je zárukou naprosto dokonalého opracování všech výrobků.

vp1

Automobilová těsnění se vyrábějí pro všechny typy osobních a nákladních vozidel, ale i pro motocykly, traktory případně i dnes již nevyráběné typy včetně historických veteránů. Nejvíce se produkují těsnění hlav válců, sacích a výfukových systémů, olejových van, těsnění na kryty rozvodů a převodovek a další agregáty. Firma poskytuje všem zájemcům katalog svých výrobků, ovšem pokud má někdo atypický požadavek, není problém vyrobit automobilové těsnění podle nákresu, otisku nebo zaslaného starého poškozeného těsnění.

gra

V kategorii průmyslová těsnění nechybí přírubová těsnění pro šroubení nejrůznějších typů a rozměrů, plochá tvarová těsnění, výlisky, výseky, výstřihy, těsnící pásy a kroužky nebo segmentové díly. Neuvěřitelné je množství materiálu, ze kterého se průmyslová těsnění vyrábějí. Především se jedná o bezazbestové suroviny, kterými jsou grafit, pryž, plast, kov, papír, filc, kůže a řada dalších.