Novinka, která nahradí model Rapid, se již představila svým konceptem v Paříži coby Vision RS. Krátce poté by měla dorazit také sériová verze.

Odlišný rapid

Škodovka se chystá na mezigenerační obměnu kompaktního modelu Rapid. Nástupce si však projde výraznou změnou, krom techniky bude jiná i karoserie spolu se jménem vozů. Zůstane jen varianta s pěticí dveří, jejích prototyp byl nedávno zachycen během testování.

Samozřejmě že novinka byla během jízd krytá vrstvou krycí fólie. I přes ní je však vidět silueta nového automobilu, která sází na prakticky řešenou záď, podobnou té u kombíků. Není proto divu, že nástupce se stane náhražkou i za končící Fabii Combi.

Ostatní detaily karoserie však zůstávají ukryté pod maskováním. Víme jen, že nová Škodovky využije trojúhelníkové hlavní smětlomety a výrazně tvarovanou přední masku chladiče. Zadní sklo bude protaženo podobně jako u Rapidu Spaceback až k zadním lampám, které již neponesou design písmena C. Na zádi se však nově objeví výrazný nápis Škoda.

Co dalšího?

Interiér vozu prozatím nebyl vyfocen, ovšem novinka by měla obsahovat veškeré současné trendy včetně stojícího displeje multimediálního systému. Více bychom se o novince měli dozvědět z konceptu Vision RS, který se objeví na autosalonu v Paříži.

Základem bude platforma MQB ve verzi A0, kterou koncern doposud využíval jen pro své malé vozy. V tomto případě však bude nová varianta poprvé využita pro kompaktní model. V praxi to znamená, že lehčí konstrukce vytvoří více místa v kabině automobilu.

Motorová nabídka vozu bude stát hlavně na benzínovém tříválci 1.0 TSI, po kterém by měl dorazit ještě čtyřválec 1.5 TSI a objeví se také nějaký turbodiesel spolu s CNG variantou.