Povinnost uzavřít si povinné ručení mají všichni majitelé motorového vozidla, kterému byly přiděleny registrační značky. Je dána zákonem a bez tohoto pojištění nesmí vozidlo na pozemní komunikace. Jeho cena se liší u každé pojišťovny, proto je dobré se o nabídky zajímat, a pokud zjistíte, že můžete za povinné ručení šetřit, uzavřít smlouvu s výhodnější pojišťovnou. Je ale důležité vyčkat na vhodnou chvíli.

Kdy je možné přejití k jiné pojišťovně?

Jestliže si uzavíráte povinné ručení u nového vozidla, můžete si provést ihned povinné ručení srovnání a zjistit, kde můžete automobil pojistit nejvýhodněji. Na webových stránkách usetreno.cz je k dispozici povinné ručení kalkulačka, kterou lze využít kdykoli, odkudkoli zdarma. Prostřednictvím ní během pár minut zjistíte, na kolik by vás pojištění vyšlo nejméně. Jestliže chcete přejít od stávající pojišťovny, nemusíte se bát, že byste přišli o své nastřádané bonusy za beznehodovost. Změna pojištění je zdarma. I vy si můžete srovnat pojištění, abyste měli přehled o možnostech. Přechod k nové pojišťovně je pak možný v určitých situacích či obdobích. Nejčastějším způsobem výpovědi je ke konci pojistného období. Výpověď je potřeba doručit nejméně 6 týdnů před výročím dne podpisu smlouvy na adresu pojišťovny. Výpověď můžete podati do 2 měsíců od uzavření smlouvy. Další variantu je výpověď do 3 měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události. Jestliže získáte souhlas pojišťovny, můžete provést výpověď dohodou. Dalším způsobem je výpověď při změně vlastníka, prodeji vozidla. Anebo při vyřazení vozidla z evidence vozidel. Stejně tak se můžete pro výpověď rozhodnout při změně pojistného, kdy je výpověď nutné podat do jednoho měsíce od oznámení této změny. Důvodem je i nezaplacení pojistné, ale na tento způsob nevsázejte, pojišťovna vás totiž osloví a vyzve k zaplacení dlužného pojistného, přičemž může vymáhat i poplatky spojené s vymáháním dlužného pojistného, nebo úroky z prodlení za dlužné období.

Uzavřete smlouvu online

V dnešní elektronické době je možné uzavřít povinné ručení online. Stačí vyplnit pár údajů pro kalkulaci, projít rovnání pojištění, doplnit údaje o vozidle, údaje o klientovi a vše zrekapitulovat. Vše se dá vyřídit za pomoci e-mailu, do něhož vám bude smlouva zaslána. Dočasná zelená karta vám přijde poštou. V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na specialisty top-pojisteni.cz. Bylo zde uzavřeno více než 170 000 smluv a ušetří zde 85 % řidičů. Vyzkoušejte srovnání online a přesvědčte se sami, jakou částku za povinné ručení můžete platit.