Tento týden jsme vám představili uniklou fotografii nové Mazda 3 v provedení sedan. Dneska již víme, že uniklá fotografie byla skutečná. Mazda totiž dnes představila Mazdu 3 sedan oficiálně. Kromě nového karosářského provedení známe též české ceny všech provedení!

Protáhlá příď, atraktivní zadní část vozu, dělá vůz vzhledově atraktivnější než hatchback. Sedan verze Mazdy 3 tak vypadá jako kompaktnější Mazda 6. Interiér vozu zůstává beze změn, ovšem zavazadlový prostor bude mnohem větší. Přesná hodnota, ještě sice není známa. Provedení sedan půjde do prodeje na přelomu letošního a příštího roku.

Základní Mazda 3 ve verzi hatchback vyjde na 349 900 Kč

Kdo čekal nízkou cenu, kterou bude Mazda šokovat bude zklamán. Mazdy ale nikdy nepatřily k nejlevnějším, zato jsou známé svými perfektními jízdními vlastnosti, zpracováním a výbavou.

Je potřeba napsat, co všechno za základní cenu získáte. Holátko? NE! SLušně vybavený vůz a ke všemu design, který neomrzí. Motorově se o rozpohybování postará benzinový motor 1.5l Skyactiv o výkonu 74 kW. Základní výbava obsahuje mnoho komfortních i bezpečnostích prvků. Mezi nimi najdete autorádio, manuální klimatizaci, asistent pro rozjezd do kopce kontrolu tlaku v pneumatikách, šest airbagů, systém start-stop (i-start) a šestnáctipalcová plechová kola.

Kompletní ceník včetně příplatkových prvků výbavy ještě nebyl představený. Jediná věc, kterou již víme je počet barevných laků karoserii. Těch bude rovných 9. My bychom volili červenou metalízu, kterou jste již mohli vidět v ulicích na Mazdě 6. Vypadá velmi agresivně, originálně a vystoupíte z davu ;)

Mazda je na vzestupu, nová CX-5 a Mazda 6 drží rekordní prodeje. Nová Mazda 3 se též nemusí bát o zákazníky a proto je cenová politika adekvátní. Kdo nevyžaduje perfektní jízdní vlastnosti, techniku, ale vyžaduje nižší cenu, tak se může porozhlédnout u Hyundai či najde uspokojení Kia. Hyundai i30 s podobně silným motorem vyjde na 315 990 Kč avšak nabízí pouze patnáctipalcová plechová kola a absence systému start-stop. Nabízená základní cena Mazda 3 je tedy velmi výhodná a dalším plusem bude pro případné kupce, stejná cena jak pro verzi hatchback, tak i pro sedan.