Dveře automobilového ráje se dnes kolem deváté hodiny ranní otevřely. Řeč je o dveřích autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, ve kterém koná každoroční přehlídka vozů, zejména těch domácích, tedy německých. Volkswagen zde samozřejmě nesměl chybět a připravil si pro nás ukázku nového Tiguanu.
Novinka je jedno z největších hvězd autosalonu. Jednak za to může opravdu odvážný a moderní vzhled vozu, něco podobného jsme od Volkswagenu již dlouho neviděli, a za druhé moderní technologie, které se ukrývají pod kapotou a které českého fanouška budou zajímat opravdu hodně. Ptáte se proč? Tiquan v sobě ukrývá techniku, která se objeví také v SUV od společnosti Škoda Auto.

vwti20_55f7edd8ce67e

Při prvním pohledu na novinku si může leckdo říci, že vůz působí lehce zmenšeným dojmem a není daleko od pravdy. Designéři opravdu ubrali několik centimetrů, které mají za následek, jako by automobilu někdo uťal kus zadní části. Zajisté to má co dočinění s plánovaným Tiguanem XL, který naroste právě v zadní části a nabídne k dispozici hned sedm míst pro sezení.

vwti12_55f7edd8b7360 – kopie

Design vozu je opravdu inovativní. Nalezneme na něm mnoho linek a tvarů, na které nejsme zvyklý, které však dohromady tvoří dokonalou harmonii, která oku opravdu lahodí. Vůz jako by křičel po vypuštění do terénu. Ještě více ukřičený je pak Tiguan ve verzi R-Line. Zde je ovšem agrese až přespříliš a v mnoho nejrůznějších agresivních doplňků by například v lese moc parády nenadělalo.

vwti10_55f7edd89ecbb – kopie

Interiér vozu je taktéž velice příjemný. Hned na první pohled je jasné, že vychází z Touranu a i v tomto případě se designéři tvarových kreací vůbec nebáli. Kvalita zpracování je jako vždy precizní, plasty jsou kvalitní a celkový dojem působí vskutku luxusně.

vwti00_55f7edd79544f – kopie

Na prodej novinky si ještě budeme muset chvilku počkat. Stávající model se prozatím prodává velice dobře a tak není kam spěchat. Předpokládaný termín zahájení prodeje je tedy až duben příštího roku.