Dodávka má všestranné využití. Využijete ji při přepravě osob, zboží všeho druhu i materiálu. Na základě jakých parametrů ale vybrat tu pravou a kde ji sehnat za rozumný peníz?

Bez dodávky se dnes neobejde řada podnikatelských aktivit, ale i velkopočetných rodin. V dodávce vybavené sedadly neboli minivanu převezete na dovolenou celou rodinu i s jejím příbuzenstvem.

Osobní a užitkové

Základní rozdělení dodávek je na osobní a užitkové. Osobními dodávkami jsou rozuměny minibusy a mikrobusy. Rozdíl mezi nimi je v množství oken a počtu osob, které jsou schopny pojmout. Větší jsou minibusy, v nichž může cestovat až 16 lidí. Do mikrobusu se jich v závislosti na modelu vejde 8. Do kategorie užitkových dodávek pak spadají furgony a vany, které na rozdíl od osobních dodávek bývají bez oken. V užitkových dodávkách je možno převážet zboží i materiál různého druhu. Nábytek, zahradní náčiní i stavební materiál. V užitkové dodávce přestěhujete menší byt.

Koupě versus pronájem?

Při odpovědi na tuto otázku primárně vycházejte jak z vašich finančních možností, tak i z frekvence vyžívání užitkového vozu. Pokud dodávku budete využívat pouze občas, zřejmě se vám vyplatí její pronájem. Při častém, nebo dokonce každodenním vytížení je už na místě její koupě.

Nová, nebo z druhé ruky?

Uvažujete-li o koupi dodávky, nabízí se podotázka, zda zvolit dodávku novou či již používanou. Není samozřejmě nad nový automobil, krásně vonící a neopotřebovaný. Cena nové dodávky se ale může vyšplhat k milionu korun. Dobře si proto spočítejte, jestli se vám vůbec vyplatí. Cenově dostupnější tak rozhodně jsou dodávky ojeté.

Vybírejte na AP Auto

Velký výběr již používaných užitkových vozů nabízí bazar dodávek AP Auto. Spolu s dodávkami zde seženete valníky, pickupy, skříně i sklápěče. Stejně jako osobní vozy. Za velmi rozumnou cenu. Dva roky starý Ford Transit s necelými 70 tisíci najetými kilometry vás tu vyjde na necelých 480 tisíc Kč. Levněji tento model s těmito parametry budete shánět jen těžko.