Tažné zařízení na autě má řadu výhod. Proč se vyplatí jej mít a proč je lepší zvolit odnímatelné zařízení? Pokud i vy přemýšlíte o tom, že byste si k autu pořídili kouli, projděte si následující řádky.

Tažné zařízení se hodí v mnoha případech

Máte v plánu si za vaše auto pořídit stále oblíbenější nosič na kola, obytný přívěs nebo si prostě pomoci s převážením věcí pomocí vozíku? Ve všech případech se neobejdete bez tažného zařízení. Koule na auto je jedinečné zařízení, s jehož pomocí se vaše auto rázem stane multifunkčním nástrojem, na který budete zákonitě pyšní. Než se do instalace koule pustíte, budete si ale muset odpovědět na otázku, zda si přejete pevné nebo odnímatelné tažné zařízení.

Pevné zařízení, nebo odnímatelné?

Pevné zařízení se k autu připojí pomocí pevných čepů a hodí se v případě, že máte v plánu tažné zařízení využívat téměř na denní bázi. Autocar vám pomůže s výběrem zařízení přímo pro vaše potřeby. Pokud si tedy nejste jisti, můžete se zeptat odborníků, co je pro vás výhodnější. Výhodou odnímatelného zařízení je například fakt, že vám nebude překážet v případě, že budete nakládat věci do zavazadlového prostoru. Zároveň se vám nestane, že si o něj ušpiníte oblečení. Někomu u pevných tažných zařízení vadí i jejich vzhled za autem, když zrovna netahají vozík.

Na co si dát pozor při instalaci tažného zařízení

Podobně jako i další zásahy do vozidla je také instalace tažného zařízení regulována zákonem. Je navíc potřeba tuto skutečnost uvést do technického průkazu vozidla. Důležitým faktorem je také použití tažného zařízení, které je v souladu s českými zákony a má tedy potřebnou homologaci. Dále budete potřebovat i potvrzení o odborné montáži. Pro jednotlivé auta je nutné sledovat, kolik mohou na kouli utáhnout, i hodnoty velkých SUV se totiž diametrálně liší.

Mít tažné zařízení má spoustu výhod. Před jeho instalací je dobré vyhledat odborné pracoviště, kde vám poradí.

Zdroj obrázku:

ilmarinfoto / Shutterstock.com