Opel, BMW, Mercedes, Volkswagen, to všechno jsou velice známé, německé automobilové značky, jejichž jméno již dávno přesáhlo hranice našich severozápadních sousedů. V Německu však existuje velké množství menších značek, které si svým obdobím slávy již prošly, nebo na něj stále čekají. Jedním z nich je i automobilka Borgward, která zářila na přelomu minulého století.

Poslední vůz této značky vyjel ke konci šedesátých let a značka se opět ukázala až nyní na autosalónu v Ženevě. Leckdo by čekal, že se vytasila se zbrusu novým modelem. Automobilka však vsadila na svou klasiku a historii. Lákala k sobě totiž skvěle zrenovovaným automobilem Isabella Coupé, který je jedním z posledních modelů poslední produkce této automobilky.

borgward-coming-back-has-something-for-geneva-show-2015-video-92064_1_0

Zástupci automobilky však neplánují pouze na oprašování staré slávy značky. Připomínání opravdu bohaté historie vozu totiž zřejmě doplní i výroba zcela nových vozů. Nový model by se nám měl představit již na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Mělo by se jednat o moderní SUV, které by svými rozměry, ale i výbavou mělo konkurovat Mercedesu-Benz třídy M. A připravován je dokonce již i druhý model, který by se měl představit napřesrok opět v Ženevě.

03_54d7f184e90ea

Bogward by měl pro oba své vozy využívat svou vlastní platformu i kompletní paletu vlastních zážehových, i vznětových motorů. A nebojí se ani vývoje hybridních motorů, které představují automobilovou budoucnost. Tyto automobily by měly mířit nad úroveň vozů od Volkswagenu a budou tak představovat konkurenci pro vozy od BMW či Mercedesu.

01_54d7f1832f818

Jak je vidět, automobilka má velké plány. Do roku 2020 chtějí ročně vyrábět okolo 800 000 kusů vozů ročně a o pět let později dokonce toto číslo zdvojnásobit. Znamenalo by to tedy zrod další velké evropské značky, která by produkovala luxusní vozy. Zdali se plány vedení značky naplní je ve hvězdách, my však proti určitě nejsme.

00_54d7f18303507