Francouzská automobilka Renault hodlá využít nově vyvinutou techniku svého aliančního partnera z Japonska a nabídnout svým zákazníkům podobně rozvrženou paletu SUV a Crossoverů.V těchto chvílích nabízí Renault pouze dva zástupce těchto automobilů a to model Koleos a model Captur, který se stal prodejním hitem tohoto roku. Během pařížského autosalónu prozradil šéf Renaultu, že na místo Koleosu přijdou dva, zcela nový zástupci SUV.

reko20_51c2b6c815c21

Důvodem tohoto rozhodnutí je úspěšnost modelů Nissanu a to Juku, X-Trailu a Qashqai a také současná situace na trhu. Tři zmíněné modely od Nissanu přesně zapadají do sektoru B, C a D, kdežto Koles se zmítá kdesi mezi dvojicí vyšší kategorie. To znamená, že s Capturem se počítá pro sektor B a dva nové SUV by měly zaplnit zbylé dva sektory.

reko28_51c2b6c873f5d

Příští roky by se tak měla představit novinka pro segment C, která by měla stát na platformě Qashqaie a měla by být shodná s aktuální generací. Design této novinky by měl jít v momentálních designových stopách celé značky a tak by měl navazovat na Captur i na nový Espace.

reko44_51c2b6c9213c5

Nástupce modelu Koles by měl stát na platformě modelu X-Trail, stejně tako jako momentální model. Techniku pak má sdílet s nejnovější verzí tohoto vozu. Měli bychom tak být svědky zrození sedmimístného vozu, která oproti staré modelové řadě o kapánek povyroste a na trh přijde v roce 2016. Prozatím však není jisté, jestli vozu zůstane jméno Koleos. O tom všem rozhodnou až konečná čísla prodejnosti Koleosu a jeho obliba mezi řidiči. Výsledek by však měl stát za to, ať už se bude jmenovat jakkoliv.