Skutečně malou revoluci udělala škodovka ve svých modelových řadách s novou Škodou Scala. Tento vůz zaujal už svým konceptem VISION RS, který dával tušit, že škodovka si chce tentokrát s designem opravdu vyhrát. Nakonec se to podařilo i na finální podobě vozu, který si okamžitě získal přízeň mnoha zákazníků. Případné zájemce ale rozhodně potěší také drobná revoluce na poli základní výbavy, která je na škodovku nebývale bohatá.

Bohaté základní prvky výbavy i bezpečnost

Rozhodně nebudeme daleko od pravdy, pokud řekneme, že škodovce se podařilo zajímavým způsobem skloubit stylový design spolu s praktičností, kterou má každý vůz mladoboleslavské automobilky takříkajíc v genech. Škoda Scala má navíc bohatou základní výbavu, která je označována jako AMBITION. Spolehnout se můžete na moderní LED světlomety, ale třeba také na elektrická vyhřívaná zrcátka, klimatizaci nebo tempomat.

U základního modelu najdete 16“ ocelová kola a nová škodovka se nemusí stydět ani za bezpečnostní prvky, které hrají u moderních vozů stále vyšší roli při rozhodování zákazníků.

Scala obsahuje moderní asistenty, jako je:

  • Hlídání jízdního pruhu
  • Detekce chodců

To vše samozřejmě přispívá k celkové bezpečnosti vozu. Spolehnout se můžete na kotoučové brzdy na všech kolech, které disponují funkcí nouzového brždění. Kromě toho jsou zde příjemní asistenti, jako je asistent rozjezdu do kopce, který přidá klidu při řízení i méně vyježděným řidičům.

Cena a motorizace

Novou škodovku s bohatou základní výbavou si můžete koupit s motorizací 1,0 TSI 85 kW a caeny začínají na částce 394 900 Kč. Je zde také silnější benzínová varianta 1.5 TSI O výkonu 110 kW, přičemž můžete samozřejmě vsadit také na výběr dieselového agregátu 1.6 TDI 85 kW. Vybrat si dokonce můžete také alternativní variantu v podobě CNG.