Mnozí z nás slyšela o turbodmychadlech v souvislosti a motoristickým sportem. Zejména u soutěžních automobilů je jedná o jednu z možností zvýšení výkonu motoru.

Obecně je turbodmychadlo zařízením, které slouží k přeplňování vznětových i zážehových motorů. Díky němu se zvyšuje výkon a točivých moment, a to přísunem většího množství vzduchu do spalovacího prostoru motoru.

Regenerace turbodmychadel

Turbodmychadla jsou dnes běžnou součástí moderních osobních automobilů a dodávek. Pokud dosáhne jejich motor či přímo turbodmychadlo hranici životnosti, nemusí se turbodmychadlo vyměňovat za nové. Lze je totiž odborně repasovat. Regenerací a servisem turbodmychadel pro osobní auta a dodávky se zabývá www.turboexpert24.cz. K opravám a regeneracím turbodmychadel, stejně jako pro vyvažování rotorů turbodmychadel, používá součástky špičkové světové kvality. K dispozici má vyvažovací stroje značky Schenck a pro nastavení proměnných geometrií v turbodmychadlech používá stroje VISCOM Automotive GmbH. Vždy se vyplatí obrátit na zkušenou společnost, která dokáže zajistit prvotřídní produkty i služby, pouze tak máte jistotu skvělého výsledku a budete spokojení.

Proč je regenerace výhodná?

Dokonce lze tvrdit, že použití regenerovaného turbodmychadla je z několika důvodů výhodnější, než výměna původního zařízení za nové. V takovém případě totiž můžete ušetřit na nákladech až 70 procent v porovnání s novým turbodmychadlem. Přitom se jedná o naprosto stejné parametry, kterými se vyznačuje zcela nové turbodmychadlo. Rozhodně nelze doporučit výměnu opotřebovaného turbodmychadla za použité, jelikož zkontrolovat jeho stav je možné pouze ručně. Touto kontrolou se maximálně zjistí, zda není něco uvolněné. Nedá se posoudit ani stav tělesy a ložisek, která velmi ovlivňují účinnost turbíny.

Výměna turbodmychadla

K rychlosti a jednoduchosti výměny turbodmychadel v osobních a užitkových automobilech přispívá fakt, že firma má k dispozici bohaté skladové zásoby. Díky počtu více než 20 tisíc typů turbodmychadel může každému zákazníkovi vyhovět v co možná nejkratším termínu. Tento počet turbodmychadel na skladě umožňuje firmě promptně reagovat na každou žádost o výměnu turbodmychadla a instalaci repasovaného turbodmychadla.