Zamysleli jste se někdy nad tím, jaká barva může být pro auto nejlepší? V minulosti se často tvrdilo o některých barvách na autě, že jsou špatně nebo dobře vidět. Proto byla z hlediska bezpečnosti upřednostňována auta světlých barev. Toto pravidlo se uplatňovalo hlavně za špatné viditelnosti, mlhy a šera.

Nebo například zelené auto splývalo s okolní přírodou, což bylo nebezpečné hlavně při průjezdu lesem. Tyto přednosti však dnes stírá povinnost svítit i za dne. Při rozsvícených světlech je prakticky jedno, jakou barvu auto má. Další výhoda či nevýhoda barevného provedení souvisí s čistotou karoserie. Je obecně známo, že například prach je lépe vidět na tmavých autech než na světlých. Ovšem pokud je bílé či jiné hodně světlé auto zacákané od tmavého bláta, vypadá to snad ještě hůře, než špinavé tmavé vozidlo. Rovněž se hodně debatuje o psychologii barev. Určitá barva může být pro někoho výhodou, pokud se ztotožní s tím, jak psychologové a ostatní řidiči hodnotí jednotlivé barvy.

Žluté auto

Nejvíce snad v provozu dráždí barva červená. Údajně jsou majitelé červených vozů agresivními řidiči, což potvrzují i statistiky, podle kterých jezdí červená auta rychleji než ostatní. Rozdílně ji ovšem vnímají ženy, které ji mají za atraktivní a muži, které červeň podněcuje buď k flirtování nebo je naopak dráždí, podle toho, kdo sedí za volantem červeného auta.

červený lexus

Zelená barva je údajně symbolem nového života, energie a také elegance a movitosti. Volnost, nekonečnost a také smutek značí barva modrá. Ale je také barvou uklidňující a znakem moudrosti. O barvě žluté psychologové tvrdí, že stimuluje emoce, vzpomínky a také že je barvou sebevrahů. Na její obhajobu je ale také nutno říci, že lidské oko vnímá žlutou barvu daleko dříve, než ostatní barvy a také, že usnadňuje rozhodování.

modré auto

V poslední době je vidět hodně černých aut. Je to vlastně tajemná nebarva a údajně značí inteligenci, vážnost a pevnost. Nejnudnější je barva bílá, která však stejně jako černá značí elitářství a výstřednost. Vybírána je ovšem jako luxusní barva, která snadno vystihne krásu i záhyby každého vozu v plné míře.