Pokud rádi vaříte stejně jako slavný kuchař Jamie Oliver, pak se vám zcela jistě bude líbit novinka v podobě profesionální kuchyně na čtyřech kolech, na jejímž vývoji se tento slavný britský kuchař podílel.

Jméno Jamieho Olivera je neodmyslitelně spjato s vařením a kuchyní. Tento sympatický kuchař má však také velmi blízko k automobilům a mezi jeho největší favority patří značka Land Rover. S touto automobilkou nyní spojil své síly a dali vzniknout velice originálnímu projektu v podobě Land Roveru Discovery, který je upravený do podoby pojízdné kuchyně.

S prací na tomto projektu pomáhala Oliverovi divize SVO, která se u Land roveru specializuje na úpravy vozů Land Rover pro speciální příležitosti. Díky tak v automobilu najdeme velkou spoustu zajímavosti. Například na středové konzoli je zásobník na marmelády a topinkovač. V prostoru motoru nás překvapí speciální hrnec na pomalé vaření a u zadního okénka se našel prostor pro bylinkovou zahrádku pro až osm různých rostlinek. Dále najdeme ve voze zmrzlinovač, mlýnek na maso a otáčecí rošt na grill, dávkovač olivového oleje a dokonce máselnici. Ta je v náboji každého z kol a prostě do ní jen stačí nalít smetanu a otáčení kol se již postará o zbytek.

Všechny tyto detaily a vychytávky jsou umístěny po celém voze a to na místech, kde byste je rozhodně nečekali. Například dávkovač olivového oleje je umístěn v blinkrové páčce pod volantem. Vše je navíc vyladěno tak, aby desing odpovídal designu celého automobilu. V momentě kdy uvařené jídlo chceme servírovat, opět se můžeme spolehnout na automobil. Ze zavazadelníku stačí jen vytáhnout pult s vařičem a užít si i obrazovku na které můžete sledovat své oblíbené kuchařské show.

„Nikdy bychom nevěřili, že po nás někdo bude chtít kola schopná stloukat máslo. Práce s Jamiem byla obrovská zábava, chtěl skutečně posunout hranice toho, co bylo možné udělat s tímto všestranným vozidlem,“ říká o vozu ředitel SVO David Fairbairn.