Volkswagen finišuje s vývojem svého sedanu v kupé jménem CC. Již nyní jsou na silnicích k vidění kamuflované prototypy, které na první pohled působí velmi dynamicky a surově. Bude však taková i sériová verze?

Současná modelová generace nepřijde o CC. Toto čtyřdveřové kupé se již stalo klasikou a premiéra toho nejnovějšího se již blíží. Prozatím není zcela jisté, kdy a kde se novinka představí, ovšem dočkat bychom se jí měli v příštím půlroce. Prototypy vozu se prozatím pilně testují.620_57e127b93a7ce

Dík práci grafika RemcoM si nyní můžeme prohlédnout automobil, který by měl mít vzhledově k novince velmi blízko. Kamuflážní snímky nám zatím ukazují, že Volkswagen nechce příliš prozrazovat, a tak se některé prvky inspirovali jinými modely z rodiny VW. Naopak boční profil vozu působí velmi reálně, stejně jako příď i záď.

S jistotou víme, že se nové CC určitě odchýlí od profilu ve tvaru banánu, se kterým se silně inspiroval u minulé generace Mercedesu CLS. Automobil by měl jít mnohem méně do kupé, a bude více dynamický a dravý. Dalším zajímavou novinkou je i změna na liftback, kdy páté dveře budou tvořit jeden celek i se zadním oknem a společně by se měly i vyklápět.vwpa40_57e127a3ad2c7

Co se technické stránky vozu týče, tak ten by měl být identický s Passatem B8 a to včetně platformy MQB. Ovšem již v základu vůz dostane tužší naladění podvozku.