Vozy Rolls-Royce jsou odjakživa symbolem grácie a elegance. Konzervativní zákazníci je doslova milují a spolu s nimi i tradice, které se okolo nich objevují. Někteří však konzervativní způsob života nesnáší a právě pro ně je aktuálně k dispozici model Silver Shadow.

Podle tradičních fanoušků Rolls-Roycu je naprosto nepřípustné dělat s tímto vozem některé věci. Růžový lak, zlatý chrom, nebo snad dokonce tuning? To všechno jsou věci, které se těmto automobilům prostě nedělají. A přeci existuje několik exemplářů, které by mohli těmto tradičně založeným fanouškům způsobit srdeční zástavu. A mezi ně patří i nyní nabízený Rolls-Royce Silver Shadow II Turbo 4-Speed, který je momentálně na prodej!

Tento sedan je nabízen v Kalifornii a hned při prvním pohledu na něj je jasné, že se jedná o vše, jen ne o klasický Rolls-Royce. Majitelem je jakýsi Corbin Goodwin, který jej zakoupil před čtyřmi roky, za účelem jeho úpravy. Tento Rolls-Royce následoval další jeho projekt jménem The Zero Fuck Given, což je silně upravená Mazda RX-7.

Úpravy Rolls-Roycu zahrnují instalaci tubrodmychadla Bullseye Power typu twin scroll, který pumpuje původní agregát, kterým je osmiválec o objemu 6,75 litru.  K tomu si připočtěte blow-off ventil a obtokový ventil turbodmychadla od Synapse a karburátor Holley 750 cfm. V přední části navíc najdete mezichladič a samotný chladič se posunul do zavazadelníku.

Pokud tedy nesnášíte konvence, je tento automobil přesně pro vás. A vlastně i zcela naopak, pokud vám pohled na tento vůz ničí srdce, máte momentálně jedinečnou šanci zachránit mu život a navrátit mu jeho původní glanc. Je to jen na vás.