Fámy o tom, že se společnost Apple chystá vyvinout svůj vlastní automobil, kolují již poměrně dlouhou. Teď to však vypadá, že z fám se stane skutečnost a to již poměrně brzo.

Společnost Apple asi není třeba příliš představovat, jejich výrobky jsou jakýmsi odrazem moderní společnosti. Jedná se o stylová zařízení, která představující vrcholné technologie, dostupné všem. Nakousnuté jablíčko milují zkrátka všichni mladí, staří, manažeři i studenti. Až doposud se Apple soustředil pouze na malou spotřební elektroniku, jak to tak vypadá, nyní má přichystané i větší projekty.

apple-icar-m1

Nástup této značky do automobilového trhu se očekával, avšak vzhledem k tomu, jak dlouho trvá vývoj vozu, začínáte-li od píky, byl pro všechny šok, jaké plány v tomto segmentu Apple hlásí. Ten totiž nyní nabral asi 200 expertů přes robotiku a také přes akumulátory, ze kterých vytvořil tým, který má za cíl jediné, navrhnout elektromobil, který bude naprostou technickou bombou.

01

Svým příchodem na trh by Apple určitě zavařil nejen Tesle, která si v elektromobilech přímo hoví, ale také General Motors. Oba tito výrobci jsou totiž schopni vyrobit elektromobil, který na jedno nabití ujede více jak 320 km. Tohoto čísla dosáhlo také BMW i3, ale pouze s benzínovým prodlužovačem dojezdu REX. V současném odhadu společnosti, je prodávat tento vůz pod cenou jednoho milionu korun.

apple-car-concept

Již nyní však čelí Apple prvním problémům. Jedním z nich je žaloba jedné ze společností, které měl Apple údajně převzít zaměstnance, kteří se nyní podílejí na vývoji velmi podobného projektu, jako u předchozího zaměstnavatele. Pokud se prokáže, že Apple používá stejné technologie, mohlo by to pro něj do budoucna znamenat značné komplikace.

AppleCar-uk-app-developers

Uvidíme tedy, zda bude i tento projekt dotažen do konce. Mohlo by se jednat o zajímavý průlom technologií.