Ne každý z nás má dostatek finančních prostředků na to, aby si mohl dovolit koupit nový vůz přímo z výroby za několik set tisíc korun. Ačkoliv jsou nová vozidla stále propracovanější, bezpečnější, designové krásnější a pohodlnější, více než polovina obyvatel si spíše pořizuje ojetá auta. I ta však dokáží vydržet mnoho let spokojeného a spolehlivého užívání. Velmi důležitým faktorem je ale výběr správného autobazaru.

Spolehlivé nemusí být jen celorepublikové sítě

Velké, celorepublikové sítě autobazarů mají na své zákazníky skvělý marketingový tak. Chlubí se nadstandardně vybaveným zázemím, sítí poboček, jistotou původu automobilu, přesně odpovídajícím stavem, péčí odborníků o automobily atd. Drtivou většinu těchto služeb a záruk vám však nabídne i kvalitní autobazar Praha s jedinou pobočkou. U celorepublikových autobazarů bývá cena mnohdy přehnaně vysoká, protože jsou v ní započítány práce odborníků, větší počet zaměstnanců a mnoho dalších faktorů. Kvalitu autobazaru rozhodně nedělá množství poboček ani povrchová nablýskanost aut.

milujirizeni_auto-vyhybka_01

Tradice a služby

Kvalitní autobazar se dá poznat už podle doby svého založení. V této oblasti je totiž konkurence nadprůměrně vysoká. Pokud některý bazar bude prodávat nekvalitní nebo předražené vozy, dlouho se na trhu neudrží, protože špatné reference se šíří mnohem rychleji, než dobrá reklama. Ostatně o nekalých praktikách nespolehlivých prodejců aut koluje na internetu spousta článků. Už tedy samotná doba působení o kvalitách autobazaru napovídá. Kromě prověřených automobilů by měl dobrý autobazar nabízet i další služby, jako je například možnost snadného financování automobilu, ověření původu vozidla nebo výkup vozů.

 milujirizeni_auto-vyhybka_02

Příklad kvalitního pražského autobazaru

Nakonec můžeme přidat i jeden konkrétní příklad kvalitního autobazaru. Jedná se o autobazar Výhybka v Praze. Tento autobazar nabízí na své prodejní ploše přes 300 vozů v různých kategoriích. Najdete zde ojeté rodinné vozy, malé automobily, sportovní, levné i reprezentativní vozy. O zkušenostech hovoří již dvanáctiletá tradice této firmy. Všechny automobily garantují jistotu původu a jsou prověřovány firmou CEBIA nebo CARDETEC.