Pokud řekneme jméno Nismo, téměř každému se vybaví speciálně upravené automobily od Nissanu. Tato společnost se za třicet let své existence proměnila z čistě závodní divize Nissanu na dvorního tunera této japonské značky.

A právě tato společnost si nyní brousí zuby na zcela nový terénní vůz od Nissanu jménem Navara. V praxi by to znamenalo poměrně zajímavé přestrojení tohoto funkčního offroadu na agresivnější speciál, kterému by pod kapotou ržálo oproti standartní verzi o pár koní navíc. Mohlo by vás napadnout možné spojení s Dakarem, to je ovšem omyl, protože Nissan se z Dakaru již dávno stáhnul. To ovšem znamená, že by si na své mohli přijít také soukromníci. A co je vlastně v plánu?

nina206_53981043cbfeb

Nissmo se rozhodlo Navaru trochu vylepšit a takto jí i prodávat! Plánují, že by mohla jít skvěle na odbyt, díky tomu, že se jedná o globální model, a zároveň by také mohlo jít o skvělou vstupenku na, pro Nissan zatím neznámé trhy.

nina302_53981045e3af3

Bohužel více informací o tomto plánovaném speciálu nemáme, avšak mohlo by se jednat o skvělý způsob jak skloubit tradiční model offroadového trucku se sportovními prvky, které jsou pro automobily dílny Nismo tak charakteristické. Malou ochutnávku a jakési polaškování s touto myšlenkou jsme si mohli již prohlédnout u vozu Juke, který se Nismu opravdu povedl a na kterého je radost pohledět. Nesmíme také zapomenout, že ve vzduchu se nadále pohupuje otazník v podobě upraveného Qashqaie, který sice byl prosazován a následně zamítnut, ale jeho plány, podle dostupných informací, nebyly definitivně smeteny ze stolu.

nina410_5398104745ba3

Pokud se tedy budeme chtít těšit na nadupaný offroad od Nisma, musíme čekat na odezvy od zákazníků a vývoj trhu. Na marketingu bohužel dnes stojí vše, a proto je nutné obrnit se trpělivostí a doufat v další skvost z dílny těchto japonských šílenců.

nina803_539810487268a