Čínskou automobilku Qoros znají v Evropě pouze automobiloví odborníci. To je dáno tím, že automobily této společnosti jsou prodávány pouze v Číně a na Slovensku. Qoros nyní zveřejnil koncept vozu, který nám prozrazuje, že automobilka to s výrobou automobilů myslí vážně a bude útočit na přední evropské limuzíny.

Qoros vytváří automobily vskutku osobité a tohoto trendu se drží také nová vize vozu pro rok 2020, kterou nyní Qoros vypustil do světa. Již při prvním pohledu na vůz je jasné, že se jedná o velmi futuristické vozidlo, které jako by míchalo tu trochu z Mercedesu, tu trochu z Mustanga a támhle zase trochu z Rolls-Royce. Díky tomu na svět vzešel opravdu zajímavý koncept, který si nyní blíže představíme.

2
Qoros očividně nemyslí jen na konkurenci v nižší střední třídě, jako je tomu například u jeho sedanu s označením 3, ale modelem 9 Qoros hodlá udělat pomyslná kola na vodě, mnohem výše. Tento futurista se pyšní poměrně vysokou přídí, která je osazena diodovými světlomety a xenonovými výbojkami, které velmi netradičně sahají hluboko do středu přední masky, kde se téměř dotýkají velkého písmene Q, zasazeného do středu celé masky.

3

Za pozornost stojí malé prosklené plochy na předních blatnících vozu, ve kterých jsou ukryty nejen ukazatele směru jízdy, ale zároveň zdě číhají HD kamery, které nahrazují zpětná zrcátka. Záď vozu je poměrně krátká a useknutá. Zadní svítilny jsou tvořeny ze tří pruhů diodových světel. Celý luxusní efekt dotváří 19″ litá kola s osmi paprsky.

4
Qoros je znám svou podporou mladých designérů a stejně tak tomu bylo i v případě tohoto konceptu. Jeho autorem je totiž Jihoon Seo, který studuje design na americké univerzitě a dostal možnost strávit pět měsíců v šanghajském designerském centrum Qorosu, který ho také finančně podporoval v jeho projektu, jehož výsledkem je právě Qoros 9.

5