Mnoho automobilek, mezi nimi i ty nejprestižnější, jako je například BMW, se nechávají unést trendem poslední doby a pracují na konceptech automobilů s alternativními pohony, jako je například elektřina či nejrůznější hybridy. Mezi tyto automobilky se nyní přidává i McLaren.


Ten nyní poodhalil budoucnost svého vývoje a mezi třemi modelovými řadami zároveň se objevil také hybridní vůz a dokonce čistě elektrický vůz. Ředitel McLarenu prozradil, že by jsme se již na příštím autosalónu v Ženevě měli dočkat modelu s označením P13. Ten by měl vycházet ze současného modelu 650S a tak by měl hojně využívat kompozitních materiálů a pod jeho kapotou by se měl ukrývat 3,8 litrový osmiválec s dvojící turbodmychadel.

1
Přímou konkurencí pro tento model by měly být vozy Porsche 911 turbo S, Audi R8 nebo Ferrari California T. Tento supersport by měl být více pohodlný pro běžné užívání a také by měl mnohem lépe pracovat s pohodlím a užitečností v oblasti interiéru a odkládacích prostor, než jsme u toho byly zvyklí u dosavadních model McLarenu.

3
Třetí modelovou řadou McLarenu by se ještě v tomto desetiletí měl stát model s označením P15, který bude stát nad současným 650S. Tento vůz by se měl vyrábět v nelimitovaných edicích a podle informací by měl výkonově dosáhnout hodnot 650S, ale také otevřít dveře pro tvorbu ještě extrémnějších vozů. A právě u tohoto modelu se mluví o využití hybridních pohonů.

4
Podle ředitele McLarenu by automobilka měla vyrábět 4000-6000 modelů vozů ročně a do deseti let by každý z těchto modelů měl být vybaven určitou formou hybridního pohonu, popřípadě i čistě elektrickým pohonem. Zdali se tyto predikce naplní, či nikoliv, se můžeme jen dohadovat. Co je ale jasné je to, že se pomalu, ale jistě, začínají stahovat mračna nad klasickými spalovacími motory a naše děti a vnoučata se na ně možná budou chodit dívat už jen do muzea a divit se, proč to tak moc zapáchají.