Zdá se to neuvěřitelné, ale italská klasika jménem Maserati slaví již rovnou stovku. Proto se firma, s Neptunovým trojzubcem v logu, rozhodla uskutečnit opravdu velkolepé oslavy. Pokud tedy nemáte žádné plány na 18. až 20. září, zajisté byste si již měli rezervovat hotely v Modeně a Turíně.

Právě v Modeně to všechno 18. září vypukne a v Turíně 20. září skončí. A na co se vlastně můžete těšit? V kostce se chystají výstavy, spanilé jízdy, jízdy pravidelnosti, návštěvy továren a soutěž automobilové krásy. Celý program bude zahájen vítáním účastnických automobilů. Na odpoledne je připravena výstava ke 100 letům v Museo Casa Enzo Ferrari, po které bude následovat návštěva historické továrny Viale Ciro Menotti, kde dnes vznikají Maserati Gran Turismo, Gran Cabrio a taktéž Alfa Romeo 4C.

2
Pátek bude den plný vůně benzínu a spálených kol. Na programu je totiž přesun do Turína, kdy je první zastávkou okruh San Martino del Lago u Cremony, kde se také vzdá holt legendárnímu jezdci Baconimu Borzacchinimu a jeho šestiválcovému Masserati V4, se kterým udělal rekord na letmých 10 km. Historický konvoj projede Cremonou a následovat bude jízda pravidelnosti s cílem na Piazza Castello. Celý den bude ošperkován galavečerem v paláci Regina Venaria.

3
V sobotu účastníci navštíví továrnu Giovanni Agnelli, kde jsou vyráběna Maserati Ghibli a Quattroporte. Vyvrcholení akce nastane v poledne, kdy proběhne Concourse d’Elegance na Piazza San Carlo. Zajímavostí je také to, že již 17. září proběhne focení automobilů před Neptunovou fontánou v centru Boloni, ze které právě pochází onen trojzubec ve znaku automobilu.

4Vidět bude také možno, Via de‘ Pepoli, kde se před 100 lety Maserati zrodilo. Tak se tomu sice stalo až v prosinci roku 1914, ale uznejte sami, že slunečná Itálie je pro takovouto výjimečnou událost přeci jen lepší něž sychravý prosinec.