Nejnovější generace legendy jménem Porsche 911 je za dveřmi a my tu máme první snímek této super rychlé nádhery, bez jakéhokoliv maskování.

Evoluce legendy

Současná generace modelu 911 je ve výrobě již od roku 2012 a to je dostatečně dlouho na to, aby byla vystřídána. Jedná se v pořadí o již třetí řadu poháněnou kapalinou chlazeným motorem. Nová generace by se měla představit ještě tento rok a to na autosalonu v Los Angeles.

Z prvních snímků je patrný nový nárazník vozu. Ten působí mnohem širším dojmem než jsme byli doposud zvyklí. Důležité jsou také linie vozu, které jsou velmi charakteristické pro 911 již od 60. let. Vozu však nechybí velké množství moderních technologií, jako například úzké zadní svítilny s LED technologií.

V blízké době očekáváme příchod výkonnějších verzí  postavené na základě 911 a to  modely Turbo, GTS, GT2 a GT3. Není to ovšem všechno. Dle zdrojů z Anglie bychom se měli dočkat také 911 s hybridním pohonem.

Elektrické Porsche

Hybridní 911 by měla dokonce přijít ve dvou verzích s plug-in hybridem. První bude představovat základ, který bude alternativou ke klasické 911. Druhá varianta bude stát v hierarchii výše vedle ikonické 911 Turbo. Porsche chce údajně také směřovat na čistou elektromobilitu. Elektromobilem současná generace 911 ještě rozhodně nebude.

Dle dostupných zdrojů informací by se mělo Porsche pochlubit s jinými čistě elektrickými vozy. DO roku 2025 se očekává, že 25% všech prodávaných modelů bude tvořeno právě hybridy a dalších 25% elektromobily. Například Panamera se již nyní prodává coby hybrid ze 75%.