Když se mluví o oblasti bezpečnosti práce, tak si většina lidí představí hlavně několik klasických věcí a postupů, které se realizují, pokud je vytvářený plán BOZP. Pokud máme být konkrétní, jedná se o věci, které mnoho lidí ve své práci jistě již zažilo. Mezi hlavní oblasti patří:

  • Školení
  • Ochranné pomůcky
  • Vymezení sekcí a zón

A právě v oblasti poslední se do popředí dostává novinka, kterou jsou moderní projektory od firmy Visap s.r.o. O jaké konkrétní řešení se jedná a v čem je jedinečné a unikátní? Podívejme se na tuto zajímavou novinku blíže.

Proč právě projektor?

Důvody jsou celkem jednoduché. Ten první je spojený s tím, že je možné dle potřeby upravovat jeho nastavení. U různých nálepek, nápisů a dalších prvků by změny byly komplikované. U moderního projektoru však není problém upravovat a měnit jednotlivé motivy, které má zobrazovat. Světelná signalizace je téměř nepřehlédnutelná. Další výhodou je i to, že lze nastavit, kdy se bude spouštět. Třeba podle pohybu osoby , techniky, nebo podle časového intervalu.

Malé a jednoduché řešení

Do karet této možnosti hraje i to, že se jedná o malé a kompaktní řešení. Když má být projektor využitý, málokdo si představí, že se jedná o kompaktní zařízení podobné běžné baterce. To výrazně usnadňuje možnosti jeho umístění, a to v podstatě kamkoliv bude potřeba. Tedy na jakákoliv místa, kde je řešena bezpečnost práce a kde je aktuální vymezit prostor tak, aby zde nedocházelo ke kolizím, nebo k různým jiným, z hlediska bezpečnosti, rizikovým problémům.

Řešení využitelné kdekoliv

Jak uvádí firma Visap, nejčastěji se toto nové a moderní řešení vyžívá hlavně v různých výrobních provozech a skladovacích halách. Nejde však o jedinou možnost využití. Své místo může mít třeba i v kancelářských budovách, nebo v různých veřejných objektech. I proto, že když v dané chvíli nehrozí riziko, může projektor na podlahu promítat třeba logo či jiný firemní motiv.