Situace na trhu s povinným ručením je velmi zvláštní – existuje sice snadno dostupný nástroj, jak ušetřit přes polovinu pojistného, ale využívá ho pouze kolem 10-20 % majitelů vozidel. Mluvíme samozřejmě o internetovém porovnání povinného ručení.

Ušetřit může skoro každý

Kouzlo online porovnání tkví hlavně v tom, jak snadné je. Stačí si sednout k počítači a na specializovaném portálu během dvou minut porovnat sazby u povinného ručení. Toto porovnání je nezávazné. Na jeho základě si ale může zájemce povinné ručení opravdu sjednat, a to opět během několika minut od svého počítače.

Běžná úspora téměř 2 000 ročně

Díky porovnávání se majitelům vozidel daří šetřit průměrně kolem 1 500 – 2 000 Kč každý rok, což je pro mnoho lidí velmi nezanedbatelná částka. Přitom nejde o žádnou pochybnou „časově omezenou“ nabídku, ale o trvalý produkt, jehož výsledná cena je možná jen díky souhře několika důležitých faktorů.

Tím vůbec nejdůležitějším je povaha prodejců internetového pojištění. To jsou společnosti, které operují s minimálními náklady, takže pro získání každého klienta nemusejí vynaložit ani zlomek toho, co pojišťovny se svými tisícovkami zaměstnanců a kamennými pobočkami.

Dalším faktorem je samotné porovnání. Díky vyplnění krátkého formuláře se automaticky provede výpočet pojistného pro všechny pojišťovny v nabídce konkrétního zprostředkovatele. Pryč je tak nejistota, jestli využíváte opravdu nejvýhodnější dostupné nabídky. Snadno totiž zjistíte, zda je právě vaše pojišťovna tou správnou volbou, nebo jestli by nebylo lepší přejít ke konkurenci, která je schopna vám cenu srazit o mnoho níž.

Více informací o online povinném ručení a možnost si ho sjednat najdete na webu povinnerucenisrovnani.com.