Španělům se daří, a proto do Ženevy přivážejí pořádnou nálož nejen od své nové značky Cupra. Chybět nebude ani elektrický závoďák.

Cupra symbol hojných časů

Seat informoval o svých plánech pro výstavu prostřednictvím webové videokonference. Automobilka momentálně patří mezi nejrychleji se rozrůstající značky v Evropě, která v loňském roce zaznamenala nejlepší výsledky za posledních 16 let.

Značka Cupra je důkazem toho, že se Seatu daří. V Ženevě se představí Alteca ve speciální úprave pod značkou Cupra. Velkým lákadlem je také Cupra e-Racer, tedy první závodní cesťák se 100% elektrickým pohonem od Seatu. Automobil disponuje výkonem 300 kW, ale v maximu dokáže nabídnout až 500 kilowat.

To není vše

A u ostrých modelů ještě zůstaneme. Představí se totiž i Seat leon Cupra R ST, tedy kombi disponující zážehovým dvoulitrem a výkonem 221 kW. Chybět by neměl ani pohon všech čtyř kol a převodovka DSG. K nahlédnutí bude i Leon FR s motorem 1,5 TSI Evo a i Ibiza FR s motorem 1.0 TGI, tedy Ostrá Ibiza na stlačený zemní plyn.

Nebude to však pouze o vozech. Seat v Ženevě představí i digitální přístrojový panel, který bude v modelech Cupra Ateca, Seat Leon Cupra R ST, Leon FR a Aroně. Novinka bude například disponovat aplikací Shazam, která je schopná rozpoznat právě hranou písničku a nabídnout vám její název a možnost stažení. Aplikace bude aktivní i za jízdy, takže vám neuteče žádný song z rádia.