Začátkem příštího roku přijde modernizovaná vlajková loď tuzemské automobilky Škoda Auto. Novina bude nejen omlazená, ale bude se nabízet, i coby plug-in hybrid.

Je to k neuvěření, ale nová generace Superbu je s námi od začátku roku 2015. Tři roky jsou z pohledu trhu ideálním časem na provedení modernizace a jinak tomu nebude ani Superbu. Modernizovaný vzhled doplní také nová technika.

Na internet se již dostaly snímky přepracovaného nárazníku modernizovaného Superbu, který byl zveřejněn na fanouškovských stránkách modelu. Fotografie potvrzují dřívější zprávy, které hovořili o tom, že faceliftovaný Superb si zachová dnešní tvar světlometů, ovšem zmizí prolis pod nimi. Smění se také tvar chladicích otvorů v nárazníku, které budou ohraničené chromovanou lištou. Více chromu bude použito také na zádi vozu, což by mělo automobil oživit. Půjde o lištu nad registrační značkou propojující koncová světla.

U luxusní verze Laurin a Klement bychom se měli dočkat prolisu navíc, díky kterému bude nejvyšší varianta vozu jasně rozpoznatelná. Vrcholná světla by měla mít techniku Matrix LED, tedy zhasínání jednotlivých částí aby nedocházelo k oslňování protijedoucích vozidel. Vnitřek automobilu by měl být vylepšený digitálním přístrojovým štítem, který se představil již v Karoqu.

Těšit se můžeme také na inovovanou techniku. V souvislosti s novými emisními normami nás čekají nove filtry pevných částic a také by známou čtrnáctistovku mohla nahradit známá patnáctistovka známá z Karoqu. Tím nejdůležitějším však bude příchod plug-in hybridu. Není jasné přesně jakou techniku bude využívat. Podle nejnovějších zpráv bychom se novinky měli dočkat v lednu 2019 a to už v prodeji.