Mladoboleslavská automobilka má jasný cíl. Do roku 2025 chce svým zákazníkům nabídnout hned šest elektrickým modelů. První z nich by měl přijít již v příštím roce.

Už příští rok!

Volkswagen Group se netají plány na velkou elektrickou expanzi, která by měla do roku 2025 přinést 80 elektrických modelů napříč všemi značkami koncernu. Tyto plány postihnou také automobilku Škoda, která chce do stejného roku nabízet 6 elektrických modelů.

„Do roku 2022 budeme investovat celkem dvě miliardy eur do elektromobility a nových služeb souvisejících s mobilitou. V tom jsou zahrnuty investice do nových produktů, jakož i do výroby, nákupu, kvality a náběhů nových vozů. Jedná se o největší investiční program v historii značky Škoda,“ říká Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto.

Na co se připravit?

První z chystaných novinek dorazí již v příštím roce a bude se jednat o eletkrickou variantu minivozu Citigo. Výrobce prozradil, že se bude jmenovat eCitigo a doplní již prodávaný Volkswagen e-Up! Hlavním úkolem tohoto vozu bude snižovat flotilové emise celé značky v době nadcházejících přísnějších norem.

 

Příští rok přinese také plug-in hybridní Superb který je označován jako Superb PHEV, ovšem později by se měl označovat spíše jako Superb h-tec či e-tec. Nejdůležitější však bude pro elektrifikaci modelů Škoda roku 2020, kdy na trh dorazí sériová podoba konceptu Vision E. Bude se jednat o čistě elektrické SUV, které bude využívat nově vyvinutou platformu MEB, určenou právě pro elektromobily. Automobil bude navržen tak, aby dosáhl dojezdu 500 kilometrů a poskytoval kombinovaný výkon 225kW. DO roku 2025 bude automobilka nabízet celkem 6 čistě elektrických vozů, které doplní čtyři plug-in hybridy. Dorazí také automobily s účinějšími konvenčními jednotkami a s motory na CNG. Důležitou zprávou je i to, že Škodovka bude elektrické komponenty sama vyrábět to nejen pro sebe, ale i pro ostatní koncernové výrobce.