Nové a velké mladoboleslavské SUV se pomalu ale jistě rýsuje a tak není důvod držet ho pod pokličkou. Přestaví se nám proto ještě tento rok pod jakým jménem však ještě není známo.
Škoda má momentálně plné ruce práce s představováním nového luxusního Superbu a chystáním premiéry kombi verze tohoto automobilu, zároveň však pomalu a jistě začíná upozorňovat na velkou novinku, která přijde ještě tento rok. Jedná se o nové SUV, které svou velikostí předčí všechny vozy, které doposud Škoda v novodobé historii vyprodukovala.

2016-skoda-snowman-suv

Vůz totiž bude stát na nové platformě MQB.B a o její možné podobně lehce napoví koncept společnosti Seat s označením 20V20, který se nám představil na letošním ženevském autosalonu a se kterým by měl nový vůz být v určitém příbuzenském vztahu.

1-Seat-20V20_Concept_2015_1600x1200_wallpaper_01--644x362

Jak model vycházející z konceptu Seatu, tak model od Škodovky budou vyráběny společně v Kvasinách. Vozy tak budou jistě sdílet podobnou techniku, i když vzhled a interiér budou zcela odlišné. Vůz od Seatu by měl být hlavně emotivní a stylový, zatímco škodovácké SUV bude klasicky sázet na praktičnost a velkorysý vnitřní prostor, plný praktických doplňků.

sksn20_535f4b301d8f6

Automobil by měl být v základu pětimístný, ovšem nabízeny by měly být i verze o sedmi sedadlech. Vůz bude disponovat motory TSI i TDI. Benzínové motory by měly dodávat výkon až 220 kW a ty naftové 176 kW. Automobil bude mít pohon předních kol, popřípadě všech čtyř. Krom klasické manuální převodovky, bude v nabídce také převodovka DGS. A bohužel ti kteří doufají, že se i u našeho SUV dočkáme plug-in hybridu, budou asi zklamáni, protože s ním Škoda prozatím nepočítá.

2016-Skdoa-Snowman-Images

Vůz by měl být, podobně jako nový Superb, české veřejnosti představen na některé z akcí pořádané samotnou Škodou. Jeho oficiální představení pak proběhne na autosalónu v Ženevě v roce 2016.