Sportovní sedany od Subaru budou brzy minulostí. Nemusíme však smutnit, budou mít své nástupce, kteří budou disponovat i hybridním pohonem.

Subaru představilo letos na podzim koncept Viviz Performance. Reakce ze strany veřejnosti na něj byly velice pozitivní, a proto je velmi dobrou zprávou, že by jeho design měl být v téměř nezměněné podobě zachován i u sériových modelu WRX a WRX STI.

Tyto informace byly podány samotným Mamoru Ishii, tedy šéfdesignérem celé značky Subaru. Krom odhalení zajímavého konceptu jsme se dozvěděli také nové informace o technice, která bude u vozu požita. Dalo by se očekávat, že automobily budou opět vybaveny pohonem všech čtyř kol a plochým čtyřválecem. Ovšem podle slov pana Ishiiho již zákazníci na plochém čtyřválci tolik nelpí. Důležitý je pro ně především pohon všech čtyř kol.

Základem nové generace modelu WRX s velice dynamickým designem bude platforma Subaru Golden Platform, která bude v budoucnu základem většiny modelů značky Subaru. Tato platforma krom pohonu 4×4 dovolí také zachování konvenčního spalovacího motoru vedle nasazení mild plug-in hybridu.

Budoucnost modelu WRX by měla být v budoucnu spojena s hybridním pohonným systémem, který však nemá za cíl dosáhnout co nejnižší spotřeby paliva, ale má napomáhat k lepším jízdním výkonům vozidla. To jsme viděli například u LaFerrari či McLaren P1 a Porsche 918 Spyder.

Novinka by se měla představit v roce 2020, ale v Evropě nabízena nebude. Není se čemu divit, vždyť momentálně je zde nabízen již jen ostřejší WRX STI a jeho prodej skončí v roce 2018 v druhém kvartálu.