Tesla se pochlubila zcela novým videem, na kterém ukazuje schopnost jejího modelu S autonomního řízení v provozu.
Autonomní pohyb a řízení vozidel po silnici již není hudba daleké budoucnosti, ale pěkně hlučný zvuk hned od vedle, od sousedů. Zkrátka co nevidět dorazí a stane se běžnou součástí cenově dostupných vozidel. A samotné automobilky nyní dělají všechno proto, aby tento vývoj urychlily, stejně jako automobilka Tesla se svým modelem S.

Ta nyní všem majitelům toho modelu začala nabízet aktualizaci softwaru na Tesla Version 7.0, který by měl obsahovat již v loňském roce ohlášený mód autopilot. Jedná se o velice významný krok blíže k automobilům, které zvládají řízení samy. Své okolí totiž monitoruje hned několika způsoby a to kamerami, radarem, ultrazvukem a systémem GPS. Díky nim je vozidlo zcela samo jet v daném pruhu, popřípadě pruh změnit, pokud mu k tomu dá řidič pokyn pomocí směrového světla. Vůz je navíc schopen zabránit srážce a dokáže také nalézt a zaparkovat do volného místa na parkovišti.

Sama Tesla tvrdí, že tento systém je do značné míry autopilotům známým z letadel. Řidiči zde odpadne řada úkonů, které musí vykonávat, i přesto je však odpovědný za chování vozidla. Systém má navíc ještě některé nedostatky, jako například potřebu jasného rozeznání silničního pruhu, nebo neschopnost zastavit na červenou. Je tedy jasné, že automobil není příliš vhodný jako městský vůz, ale hodí se spíše pro dlouhé cesty na dálnicích.

I přesto však bude mít Model S jednu velkou výhodu oproti jiným automobilům s podobnou technikou. Ty totiž vyžadují, aby měl řidič na volantu neustále položené ruce. S však toho nevyžaduje a i když řidič své ruce z volantu sundá, autonomní řízení zůstane aktivní. Veškeré Modely S, které jsou v provozu, již mají veškerou potřebnou techniku pro Autopilota nainstalovanou, takže majitelům stačí jen vyčkávat.