Všichni nadšenci do elektrických technologií v automobilovém průmyslu se zajisté těší na autosalon v Šanghaji, kde se představí čistě elektrické SUV od Volkswagenu. Vůz bude prozatím v konceptu, který se však od výrobní verze prý moc lišit nebude.

Automobilka Volkswagen si dala jasný cíl. Zlepšit své renomé za pomocí zelené elektrické technologie, kterou bude do budoucna vybavovat všechny své automobily. Výsledky jsou prozatím prezentovány ve formě konceptů, které však opravdu stojí za to.

Posledním konceptem automobilky je koncept malého čistě elektrického autobusíku, jehož základem je platforma MEB. Tento autobusík mel premiéru na lednovém Deetroitu. Ovšem velká paráda by se měla představit v na dubnové Šanghaji.

Zde se totiž bude prezentovat koncept elektřinou poháněného SUV, který by měl prvním z dvojice čistě elektrických SUV koncernu. Tím druhým by se měla stát model od naší Škodovky. Podle informací, které poskytl šéfdesignér značky Volkswagen, je současná podoba konceptu velmi podobná, té, který se bude nakonec i vyrábět. A to především co se týče designu, což nám dělá velkou radost, protože se jedná o velmi atraktivní automobil. Produkce vozu by měla začít po roce 2020.

Dále Volkswagen bude nahlížet na ohlasy, které vůz vyvolá z toho důvodu, že přemýšlí o zařazení modelu do výroby také s klasickými konvenčními motory. To ovšem nemění nic na rozhodnutí, že na trh se určitě dostane právě elektrická varianta.

Již nyní víme, že základem vozu bude platforma MEB, ovšem stále nevíme, zda vůz bude představovat kompaktní či středně velký model SUV vozu. V případě designu se očekává, že automobil naváže na koncept T-Prime GTE, který se představil na loňském autosalonu v Pekingu. Pohonný systém vozu by měl být podobný konceptu I.D. Buzz, kdy dva elektromotory roztáčejí všechna čtyři kola a podávají výkon 275 KW. Dojezd vozu pak činí 600 kilometrů.