T-Roc sotva došel na náš trh a hned tu máme jeho novou verzi. Bude se jednat o T-Roc v provedení kabriolet se stahovatelnou střechou. O výrobu se postará závod v Ösnabrucku, kde je stavěn Tiguan či Cayman a lakovaná Fabie.

T-Roc bez střechy

Projekt T-Rocu v kabrioletu dostal k překvapení všech zelenou, což znamená, že se bude jednat o první SUV v tomto karosářském provedení. Automobil začne vznikat v roce 2020 v Ösnabrucku a do modernizace tohoto závodu investuje Volkswagen asi 80 milionů eur. První skica novinky nám prozatím mnoho nového neprozrazuje. Je však pravděpodobné, že se vzhled automobilu příliš výrazně měnit nebude. Standardní novinka je designově dost výrazná a kabriolet tak bude pouze ozvláštněním pro fajnšmekry. Kdy přesně se o automobilu dozvíme více, prozatím od Volkswagenu nevíme.

Potenciál SUV

Víme však to, že značka chce do roku 2020 po celém světě nabízet 20 modelů s karoserií typu SUV. A není se čemu divit. Tiguanu se prodalo již 720 tisíc kusů, což řadí tento vůz do trojice nejžádanějších SUV. Volkswagen očekává, že za dva roky budou prodejní objemy Volkswagenu tvořit SUV hned ze 40%. T-Roc se dočkal mezi zákazníky v Evropě velmi pozitivního přivítání, kdy pár měsíců od zahájení prodejů registruje Volkswagen již 40 tisíc objednávek.

Výroba verze kabrio bude probíhat v Ösnabrucku, což si vyžádalo nemalé investice na modernizaci logistiky, technologií a montážních linek. Automobilka počítá s výrobou 20 tisíc automobilů ročně. Momentálně má závod asi 2 300 zaměstnanců, kteří jen za minulý rok postavili 76 tisíc vozů Tiguan a Cayman.