Touareg v těchto dnech slaví svůj miliontý prodaný kus, co se týče obou generací. Ta třetí se na nás již připravuje a vypuštěna bude velice brzy. Volkswagen nám tak prozrazuje první maličkosti z tohoto vozu.

Automobilka Volkswagen vnímá model Touareg jako svou vlajkovou loď. Ve své nejnovější generaci disponuje výrazným designem, inovativními technologiemi a dynamickými jízdními vlastnostmi. Nyní se odhalila první skica této novinky a známe také jeho datum premiéry, která proběhne 23. března v Pekingu.

Co nás čeká?

Novinka přinese velkou spoustu nových věcí, mezi kterými by neměl chybět Innovision Cocpit, tedy obrovský displej, který nemá ve svém segmentu obdoby. Dále se budeme moci v Touaregu připojit na internet, který nám bude zpříjemňovat ničím nerušenou jízdu, která bude naprosto hladká díky vzduchovému odpružení, systému stabilizace náklonu karoserie či řízení zadních kol. Volkswagen avizuje také nasazení 48 voltové elektrické sítě.

Důležitá novinka

Tuareg je pro Volkswagen velice důležitým modelem a to i díky velice rychle se rozrůstajícímu segmentu SUV C. Společnost nepočítá pouze s daty z Evropy, ale nahlíží na Touareg celosvětově. V Číně je například do roku 2023 očekáváno zdvojnásobení objemu trhu v tomto segmentu.

Touareg je vyráběn v Bratislavě od roku 2002 a první generace se tvořila dlouhých osm let. Po jeho uvedení na trh jej velmi brzy vystřídala druhá generace, kterou nyní nahradí ta třetí. Ta by se měla stát oslavou milionu prodaných kusů tohoto modelu. Detailní informaci však Volkswagen stále nechává pro sebe. A my se tak můžeme spokojit jen s touto skicou.