Toyota plánuje nabídnout hned šest elektrických modelů, které se budou prodávat po celém světě a čtyři elektrovozy určené na specifický trh.

Toyota a její elektromobily

Toyota je především propagátorem hybridních automobilů, na které sází více než na elektromobily. Těm se spíše snažila vyhýbat a zatím nezveřejnila žádné velkolepé plány spojené s elektrifikací. Ovšem nyní se má celá věc úplně jinak, a i Toyota přichází s oznámením příchodu celé řady elektromobilů v její nabídce.

Toyota chce od roku 2020 postupně uvádět na trhu hned deset elektromobilů z nichž šest bude nabízet globálně a zbylé nabídne na vybraných trzích. Jedním z nich bude například elektrický mini automobil s dojezdem 100 kilometrů, který bude nabízen pouze doma v Japonsku.

Většina vozů bude postavena na základech platfromy e-TGNA, což je inovovaná verze klasičtější platformy, TNGA. Novinka je určeny výhradně po elektromobily, a bude na ní stát velké SUV, středně velké SUV, crossover, minivan, sedan i kompakt. Baterie u všech vozů bude uložena v podlaze vozu a automobily nabídnou pohon všech kol.

Ve jménu spolupráce

Chystané vozy bude Toyota vyvíjet společně se Subaru a velké SUV si bude automobilka následně prodávat sama. Bude určeno hlavně na americký trh. Spolupráce se Suzuki a Daihatsu zase přinese malé městské autíčko.

Chystané novinky bude by měly disponovat novou technologií akumulátorů s pevným elektrolytem. Tuto technologii chce Toyota představit již na olympiádě pořádané příští rok v Tokiu. Účinnost baterie by měla být až dvojnásobná oproti klasickým akumulátorům.

Toyota se však bude i nadále věnovat hybridům. Do roku 2025 by měly jejich prodeje přesahovat 5,5 milionu vozů ročně.