Nová generace Volkswagenu Polo by se měla na trh dostat v polovině příštího roku. Jak přesně bude vůz vypadat zatím není jasné, ovšem spekulace hovoří o inspiraci současným Passatem.

Současná pátá generace Volkswagenu Polo je na trhu již od roku 2009 s tím, že v roce 2014 proběhla mírná modernizace. I tak je ovšem jasné, že automobil by po sedmi letech poctivé služby potřeboval zcela nové generační omlazení. Toho by se měl dočkat již v příštím roce, doposud se však neví nic o tom, jak bude novinka vypadat. Představit by se možná měl již na březnovém autosalonu v Ženevě, ovšem ani to není zcela jasné. Představovat se zde bude totiž nový Golf, a proto přichází v úvahu spíše zářijový Frankfurt.vwpo20_577a18855e363

Šestá generace by měla být o základu novinkou a to v plném rozsahu tvrzení. Dostane totiž zcela novou platformu MQB s označením A0, která v budoucnu bude sloužit i pro malý crossover od Seatu, či Audi A1 druhé generace. Vozy z koncernu Volkswagen by měly sdílet stejné rozvory náprav, zkrácené převisy vozů a měly by mít i podobné rozměry karoserií.

Jak možná v budoucnu bude automobil vypadat, nám naznačil grafik Theopihilius Chin, která napasoval příď současného Passatu na předek malého městského vozu, což nepůsobí zrovna nejlépe. Nicméně Volkswagen poslední dobou volí designovou evoluci, než výrazné revoluce.vwpo40_577a188580e08

Ať bude automobil vypadat jakkoliv, již nyní je jasné, že pod jeho kapotou nalezneme něco revolučního. Tím by měla být nabídka motorů začínajících atmosférickým litrovým tříválcem MPI, který nalezneme ve Škodovácké fábii či vozech UP!, Mii a Citigo. Nad tímto motorem bude stát přeplňovaná verze s výkonem 85 kW a také čtyřválcové patnáctistovky TSI a TDI. Zážehová verze by měla nabídnout výkon až 120 kW, ta vznětová 96 kW. Obě tyto verze tedy budou pěkně živé a nové Polo s nimi bude velký rošťák hlavně mimo město.